ceza


Alkollü olduğunu itiraf eden sürücü zor anlar yaşadı
Alkollü olduğunu itiraf eden sürücü zor anlar yaşadı Bursa'nın İnegöl ilçesinde alkollü olduğunu itiraf edip, alkolmetreye üflemeyi reddeden sürücü Semih B., kendisini ikna etmeye çalışan polislere "Yarın akşam umreye gideceğim. Bana bunu yapma" dedi. Semih B.'nin ehliyetine 2 yıl el konulup, toplam 12 bin 596 TL ceza kesildi.
Zimmetine para geçiren banka müdürü tam 19 yıl sonra yakalandı!
Zimmetine para geçiren banka müdürü tam 19 yıl sonra yakalandı! İstanbul'da bir banka şubesinde müdür olarak çalışırken, müşterilerine boş dekont imzalattırarak, zimmetine 4,5 milyon dolar ve 500 bin sterlin geçirdiği suçlamasıyla, 19 yıldır aranan Elbeyi A. (61) polis tarafından yakalandı.
Pet shop'ta kaçak evcil hayvan satışına 22 bin lira ceza
Pet shop'ta kaçak evcil hayvan satışına 22 bin lira ceza Yeni Hayvanları Koruma Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle 14 Temmuz 2022'den itibaren yasak olmasına rağmen Ankara'da kedi ve köpek gibi evcil hayvan satışına devam eden 2 pet shop sahibine 22 bin 473 TL ceza uygulandı.
Yetkisiz çakar kullanan 7 bin 920 sürücüye ceza
Yetkisiz çakar kullanan 7 bin 920 sürücüye ceza Ülke genelinde 2022'de polis ekiplerince yapılan denetimlerde, yetkisiz olarak çakar kullanan 7 bin 920 sürücüye para cezası uygulandı.
Sosyal medyada gizli reklam yapan ünlülere ceza yağmuru
Sosyal medyada gizli reklam yapan ünlülere ceza yağmuru Sosyal medyada örtülü reklam yapan ünlüler, Reklam Kurulu'nun radarına takıldı.
Facebook’un ana şirketi Meta’ya rekor ceza!
Facebook’un ana şirketi Meta’ya rekor ceza! Avrupa Birliği otoriteleri Meta'yı affetmedi. Facebook'un ana şirketi Meta, 533 milyon Facebook kullanıcısının verilerinin sızdırılması üzerine AB tarafından 277 milyon dolar cezaya çarptırıldı.
Vergi, ceza ve harçlar ne kadar olacak?
Vergi, ceza ve harçlar ne kadar olacak? Gelir İdaresi Başkanlığı'nın tebliği ile yeniden değerleme oranı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 2022 yılı için yeniden değerleme oranı yüzde 122,93 olarak uygulanacak.