ceza


SPK'dan Mine Tozlu Sineren'e para cezası
SPK'dan Mine Tozlu Sineren'e para cezası SPK, Kurul'a gerçeğe aykırı ve yanıltıcı nitelikte belge sunduğu tespit edilen Mine Tozlu Sineren'e para cezası kesti.
Vergi, harç ve cezalara rekor zam yolda
Vergi, harç ve cezalara rekor zam yolda 2022'deki vergi, harç ve cezalara uygulanacak zam oranının belirlenmesinde kullanılan ve geçen sene yüzde 9,11 olan yeniden değerleme oranı bu yıl yüzde 36,20 ile rekor kırdı. Cumhurbaşkanı’nın oranı düşürme ya da artırma yetkisi bulunuyor.
BİM’den tarihi cezaya ‘siyasi yönlendirme’ tepkisi
BİM’den tarihi cezaya ‘siyasi yönlendirme’ tepkisi Rekabet Kurumu'nun 958 milyon TL'lik tarihi ceza kestiği BİM'den sert tepki geldi. 'Siyasi yönlendirme' olduğuna işaret eden BİM, "'Fahiş fiyat' iddialarını indirim market zincirleriyle ilişkilendirmek amacıyla" cezaların verildiğini öne sürdü.
Rekabet Kurumu'nun cezasına Migros'tan itiraz!
Rekabet Kurumu'nun cezasına Migros'tan itiraz! Rekabet Kurumu, zincir marketlere yönelik soruşturmayı tamamladı. Buna göre, 5 büyük market ve 1 tedarikçiye idari para cezası verilmesine karar verildi. Ceza verilen markalardan fahiş fiyatlara itiraz açıklaması ilk olarak Migros'tan geldi.
Rekabet Kurumu’ndan 5 zincir markete ve yağ şirketine ceza
Rekabet Kurumu’ndan 5 zincir markete ve yağ şirketine ceza Rekabet Kurumu, BİM, CarrefourSA, Migros, A101 ve Şok'a toplamda 2,6 milyar TL idari para cezası verdi. Sıvı yağ şirketi Savola Gıda'ya da 22 milyon TL para cezası verildi.
SPK, hangi holding yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunacak?
SPK, hangi holding yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunacak? Sermaye Piyasası Kurulu, Salix Yatırım Holding yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunacak. Kurul kararına göre şirket idari para cezası da ödeyecek.
SPK'dan Faik Ulutaş ve iki isme şok ceza!
SPK'dan Faik Ulutaş ve iki isme şok ceza! SPK, Mensa yöneticileri Faik Ulutaş, Mustafa Felekoğlu ve Ahmet Kestek'e toplamda 680 bin 885 lira para cezası kesti.