CHP


2014'ten bu yana 141 cezaevi yapıldı CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, gelecek yıl açılacak 39 yeni cezaeviyle toplam sayının 355’e çıkacağını söyledi. AKP’liler, “Para var, yapıyoruz” yanıtını verdi.
Üniversitede adrese teslim profesörlük Sağlık Bilimleri Üniversitesi, 8 ay önce yayınladığı 240 kişilik adrese teslim kadro ilanının ardından aynı uygulamanın bir benzerine daha imza attı.
"Şimdiki Zaman Siyaset" hangi kanalda yayınlanacak? Halk TV’de yayınlanan "Şimdiki Zaman Siyaset" programı yayından kaldırılmıştı.
Aylin Nazlıaka: "Kadınlar yaşam hakkı için mücadele veriyor" Aylin Nazlıaka, şiddet gören kadınlara destek için 81 şehirde başlattıkları “YaşamHak” projesini anlattı. “Kadınlar kırım yaşıyor Yaşam hakları ellerinden alınıyor. Bunu değiştireceğiz” dedi.
İlhan Kesici: "1929’da yaşadığımız gibi ekonomik buhran geliyor" CHP’nin ekonomi uzmanı Milletvekili İlhan Kesici uyardı. Kesici, “Ekonomiyi, Alice Harikalar Diyarı’ndan daha tozpembe gösteren bütçe sundular ama 1929’da dünyada yaşanan buhranın benzeri geliyor. İşsizlik, iflas; tsunami gibi vuracak” dedi.
Gamze Akkuş İlgezdi acı tabloyu gözler önüne serdi 11 yılda 72 bin kişi hayattan koparıldı... “Suçların önüne geçilemiyor... Cezalar caydırıcı değil” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, hazırladığı raporla ülkedeki acı tabloyu gösterdi.
Alkol yasağı ile virüs salgınının ne ilgisi var? Genelgede yer almamasına rağmen hafta sonlarında marketlerde alkol satışının yasaklanmasına tepkiler yağdı. CHP’li vekiller, “Hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmayan kararı kınıyoruz” diyerek isyan etti.