CHP


CHP’li Gürsel Tekin’den iktidara Kanal İstanbul çağrısı CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, peş peşe açıklanan reform paketlerinin ardından iktidara bir reform çağrısında daha bulundu.
Atatürk Orman Çiftliği'nde çok gizli ihale! Atatürk Orman Çiftliği arazisine inşaa edilen Beştepe Külliyesi’nin karşısındaki arazi için özel ihale düzenlendiği ortaya çıktı. Otopark yapılması öngörülen alanı kimin kiraladığı açıklanmadı.
500 liralık banknot geliyor CHP’li Erdoğan Toprak, ATM’lere küçük kupürlü banknot yerleştirme talimatının çaresizliğin göstergesi olduğunu savunarak, “500 ya da bin liralık yeni banknotlara hazırlık yapılıyor” dedi.
Alkollü içki ÖTV’sinde kasayı 5 il dolduruyor Alkollü içeceklerdeki Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) tahsilatında ilk 5 il sıralamasını İstanbul, İzmir, Mersin, Denizli ve Manisa aldı. En az ÖTV tahsil edilen 5 il ise Zonguldak, Sinop, Bartın, Çorum ve Erzincan.
Kemal Kılıçdaroğlu vatandaşın dertlerini dinliyor Kemal Kılıçdaroğlu, çıktığı dert dinleme turunun ilk durağı Aksaray’da, geçim derdi altında ezilmiş kitle buldu. Çiftçi İbrahim Acar, memleketteki gelir uçurumunu ve bölünmüşlüğü başlıktaki sözlerle özetledi.
Sözcü Gazetesi'ne 14.5 milyon TL rekor vergi cezası 2012'den bu yana her yıl düzenli olarak vergi incelemesine tabi tutulan Sözcü'ye 14.5 milyon TL'lik rekor vergi cezası kesildi. CHP’li Alpay Antmen’in hangi gazetenin ne kadar vergi ödediğine ilişkin önergesi “vergi mahremiyeti” gerekçesiyle yanıtlanmadı.
Kemal Kılıçdaroğlu halkın derdini dinlemek için yola çıkıyor CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mart ayında vatandaşın ve esnafın sorunlarını dinlemek için yurt gezisine başlayacak. Partisinin vekil çıkaramadığı 24 kente gidecek. İlk durağı Aksaray.