Diyanet İşleri Başkanlığı


Tepki çeken görüntüler sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığından açıklama
Tepki çeken görüntüler sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığından açıklama İstanbul Sultangazi'deki bir camide kaydedilen görüntüler sosyal medyada tepki çekmişti. Görüntülerde imam olduğu iddia edilen bir kişinin "Kardeşim, silahlarınızı hazırlayın" sözlerinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı harekete geçti.
Diyanet yine Ulu Önder Atatürk'ü anmadı
Diyanet yine Ulu Önder Atatürk'ü anmadı Ulusal gün ve bayramlarda hiçbir program düzenlemeyen, bu tarihlere denk gelen cuma hutbelerinde ise ne bugünleri ne Cumhuriyetimizi ne de Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anan Diyanet, bugün de benzer tutumunu sürdürdü.
İlk teravih ve sahur bu gece
İlk teravih ve sahur bu gece 11 ayın sultanı ramazan bu akşam kılınacak ilk teravih namazı ve kalkılacak ilk sahurla başlıyor. Ramazan Bayramı ise 21 Nisan’da kutlanacak.
Tiyatro sanatçısı Özlem Öçalmaz'dan Diyanet hakkında suç duyurusu
Tiyatro sanatçısı Özlem Öçalmaz'dan Diyanet hakkında suç duyurusu Özlem Öçalmaz Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesi yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan hac kontenjanı açıklaması
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan hac kontenjanı açıklaması Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Hamdolsun hac kontenjanında salgın öncesi duruma dönüldü. Dolayısıyla bu yıl 65 yaş üstü dahil 83 bin 430 hacı adayımızı kutsal topraklarda ağırlayacağız inşallah" dedi.
Sayıştay: "Diyanet zorunlu olmasına rağmen sözleşmeye bağlamadan para harcadı"
Sayıştay: "Diyanet zorunlu olmasına rağmen sözleşmeye bağlamadan para harcadı" Sayıştay, 2021 yılı denetim sonuçlarını açıkladı.
Ali Erbaş'ın eşine özel kalem iddiası!
Ali Erbaş'ın eşine özel kalem iddiası! Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın eşi Seher Erbaş'a özel kalem tahsis edildiği iddia edildi. İddialarda özel kalem olarak adı geçen Rukiye Öztunç, bunları reddetti ve Seher Erbaş'la aynı ziyaretlerde bulunmasını 'tesadüf' olarak niteledi. Öte yandan Öztunç, sosyal medya hesaplarını da gizledi.