döviz


Euro bu sabah tarihi zirvesini gördü
Euro bu sabah tarihi zirvesini gördü Döviz kurunun yükselişi devam ederken, euro bugüne de rekor tazeleyerek başladı. Sabah erken saatlerde 29,65 seviyesine kadar çıkan para birimi, tarihte gördüğü en yüksek seviyeye geldi.
Euro, 29 lirayı geçerek rekor kırdı!
Euro, 29 lirayı geçerek rekor kırdı! Euro kuru ilk kez 29 lirayı geçerek rekor kırdı.
Vergi artışları Dolar'ı vurdu! Yeni rekor geldi!
Vergi artışları Dolar'ı vurdu! Yeni rekor geldi! Türkiye yeni güne vergi ve harçlarda büyük artışlarla başlarken, dolar da 26,19 ile rekor tazeledi.
Bayram sonrası Dolar çarpacak! Benzine zam yolda
Bayram sonrası Dolar çarpacak! Benzine zam yolda Benzin fiyatlarına bayram tatili sonrası ilk günde büyük zam geliyor. Döviz kurlarındaki hızlı artış, akaryakıtta fiyatları artırıyor.
Asgari ücret bir günde 35 dolar eridi!
Asgari ücret bir günde 35 dolar eridi! Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesinde 485 dolara denk gelen asgari ücret, bu sabah 447 dolara kadar geriledi. 24 saatten az bir sürede asgari ücrette dolar bazındaki düşüş yüzde 8'e yaklaştı.
Bankalardaki dövizli varlıklar yüzde 65.5’e ulaştı
Bankalardaki dövizli varlıklar yüzde 65.5’e ulaştı Yeni ekonomi yönetimi ile birlikte, hayatımıza ansızın giren ‘liralaşma’ stratejisi de buhar oldu. Bankalardaki dövizli varlıklar yüzde 65.5’e ulaştı.
Merkez Bankası 27 ay sonra faizi artırdı!
Merkez Bankası 27 ay sonra faizi artırdı! Merkez Bankası kritik faiz kararını açıkladı. Yeni başkanı Hafize Gaye Erkan'la ilk toplantısını yapan Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizini yüzde 15'e çıkardı.