Hazine ve Maliye Bakanlığı


Bakan Şimşek: "Alım gücünü yükseltmenin tek yolu, tek haneli enflasyon"
Bakan Şimşek: "Alım gücünü yükseltmenin tek yolu, tek haneli enflasyon" Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Orta Vadeli Program'ın (OVP) ana hedefinin de enflasyonu düşük tek haneye zamanla çekmek ve orada tutmak olduğunu söyledi.
Bakan Mehmet Şimşek'ten OVP açıklaması
Bakan Mehmet Şimşek'ten OVP açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Orta Vadeli Program'ın (OVP) makro-finansal istikrar, dezenflasyon ve yapısal dönüşüm olduğunu belirtti.
Bakan Şimşek: "Vergisiz telefonla ilgili çalışma yapılıyor"
Bakan Şimşek: "Vergisiz telefonla ilgili çalışma yapılıyor" Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, üniversite öğrencilerinin bir defaya mahsus vergisiz telefon almasına yönelik çalışmaları olduğunu ancak detay veremeyeceğini söyledi.
Enflasyon Mehmet Şimşek'in kumpirinde
Enflasyon Mehmet Şimşek'in kumpirinde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ankara’da bir AVM’deki restoranda kumpir yedi. Ancak, bakan olduktan sonra fiyatlardaki büyük artış Şimşek’in menüsüne de yansıdı.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten 'enflasyon' açıklaması
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten 'enflasyon' açıklaması Batman’a gelen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, organize sanayi bölgesinde bir firmaya ait Ar- Ge merkezinin açılış programına katıldı.
Milyonluk evler tapuda değerinden çok daha az fiyatlara gösteriliyor
Milyonluk evler tapuda değerinden çok daha az fiyatlara gösteriliyor Güncel olarak ev fiyatlarının yüksekliği dikkat çekmeye devam ediyor. Tatil sezonunda açılmasıyla birlikte pek çok ev sahibi evini kiralıyor ya da ederinden çok daha yüksek fiyatlara satıyor. Ancak bu evlerin satış fiyatları ve tapudaki fiyatları birbirleri ile uyuşmuyor.
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten enflasyon mesajı
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten enflasyon mesajı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, enflasyonun temmuzda yıllık yüzde 47,8 ile piyasa beklentileriyle uyumlu gerçekleştiğini belirterek, "2024 yılı ortasından itibaren yıllık enflasyon düşmeye başlayacak. Politikalarımızın temel amacı orta vadede enflasyonu kalıcı olarak tek hanelere indirmektir"