Hazine ve Maliye Bakanlığı


Bakan Nebati: "Türk Lirası’nda daha fazla değer kaybı beklemiyorum"
Bakan Nebati: "Türk Lirası’nda daha fazla değer kaybı beklemiyorum" Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye’de enflasyonunun Nisan ayında yüzde 50’nin altında bir seviyede zirve yapacağını ve TL’nin bu yıl istikrara kavuşmasını beklediğini söyledi.
Vergi süreleri 31 Ocak'a ertelendi
Vergi süreleri 31 Ocak'a ertelendi Olumsuz hava koşulları nedeniyle Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan vergi ve beyannamelere yönelik önemli bir hamle geldi.
Bakan Nebati: "Haziran 2023'te enflasyon tek hane olur"
Bakan Nebati: "Haziran 2023'te enflasyon tek hane olur" Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyon ocakta pik yapar ama Haziran 2023'te tek hane olur. Kur korumalı mevduat tutarı 126 milyar TL'ye ulaştı" dedi.
İSKİ'nin fatura oyunu bakanlıktan döndü
İSKİ'nin fatura oyunu bakanlıktan döndü İSKİ'nin “5 yıl eksik yazılan KDV’yi faturalara yansıtacağız” iddiasına Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yalanlama geldi: "İSKİ açıklamasında yer alan hususlar gerçeği yansıtmamaktadır..."
YouTuber'lara vergi düzenlemesinde ayrıntılar belli oldu
YouTuber'lara vergi düzenlemesinde ayrıntılar belli oldu Kamuoyunda “YouTuber vergilemesi” olarak adlandırılan sosyal içerik üreticiliğiyle mobil cihazlar için uygulama geliştiriciliğinden elde edilen kazançların istisna edilmesi uygulamasının esasları belirlendi.
Bakan Nebati'den açıklama: "Dolar neden yükseliyor?"
Bakan Nebati'den açıklama: "Dolar neden yükseliyor?" Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı canlı yayında ekonomideki gelişmeleri değerlendirdi.
Bakan Nebati'den memur ve emekli zammıyla ilgili heyecanlandıran mesaj!
Bakan Nebati'den memur ve emekli zammıyla ilgili heyecanlandıran mesaj! Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, memur ve emeklileri heyecanlandıran zam mesaj verdi.