Hazine ve Maliye Bakanlığı

TÜİK tarihinde ilk suç duyurusu
TÜİK tarihinde ilk suç duyurusu Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, TÜİK'in Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Elvan, "TÜİK tarihinde ilk defa bir grup hakkında suç duyurusunda bulundu" dedi.
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan 128 milyar dolar açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan 128 milyar dolar açıklaması Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınması sürecinde ortaya atılan ve muhalefet partilerinin sık sık gündeme getirdiği Merkez Bankası rezervlerinden 128 milyar doların satıldığı iddiası gündemdeki yerini koruyor.
Vergide reform adımları vatandaşı rahatlatacak
Vergide reform adımları vatandaşı rahatlatacak Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, geliri düşük olan esnafa kalıcı vergi muafiyeti, Vergi Usul Kanunu’nun gönüllü uyumu teşvik edecek şekilde güncellenmesi ve dijital vergi sistemi düzenlemelerinin bu yıl Aralık sonuna kadar yaşama geçirileceğini söyledi.
Sigaradan iki yılda 112 milyar TL ÖTV geldi
Sigaradan iki yılda 112 milyar TL ÖTV geldi Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, tütün mamulleri üzerinden tahsil edilen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) tutarlarını açıkladı. ÖTV tahsilatı açısından 37 milyar 307 milyon 255 bin 147 TL ile İzmir ilk sırada yer alıyor. En az ÖTV tahsil edilen 5 il Bartın, Bayburt, Çankırı, Gümüşhane ve Yozgat oldu.
Restorana ciro desteği
Restorana ciro desteği Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısıtlamalardan etkilenen kafe ve restoranlara ciro kaybına göre 2 bin-40 bin TL arasında destek sağlanacağını açıkladı.
Bakan Lütfi Elvan'dan önemli görüşme
Bakan Lütfi Elvan'dan önemli görüşme Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, iş dünyası ile görüşmelerine bugün başladı. İki bakan, Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde TÜSİAD üyeleriyle bir araya geldi.
30 ayrı kuruma tanınan ayrıcalık Atatürk Orman Çiftliği'ne verilmedi!
30 ayrı kuruma tanınan ayrıcalık Atatürk Orman Çiftliği'ne verilmedi! ÇAYKUR, Et ve Süt Kurumu dahil 30 ayrı kuruma tanınan “Kamuya ihalesiz ürün satma” istisnası, Atatürk Orman Çiftliği’ne tanınmadı.