İBB

Fırat Tanış'tan İmamoğlu'nun 'Tiyatro' sözlerine sert tepki
Fırat Tanış'tan İmamoğlu'nun 'Tiyatro' sözlerine sert tepki Sanatçı Fırat Tanış'tan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yaptığı açıklamalar nedeniyle tepki geldi. İmamoğlu'nun İstanbul'da yapımı onaylanmayan projeler için 'Tiyatro oynamaya kalkmasınlar' ifadesine Tanış tepki gösterdi. İmamoğlu'ndan özür açıklaması geldi.
Cumhur İttifakı’ndan "Bedri Rahmi Eyüboğlu" adına veto
Cumhur İttifakı’ndan "Bedri Rahmi Eyüboğlu" adına veto İBB’nin tasarrufunda bulunan Ümraniye’deki isimsiz parka; ressam, şair, yazar Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun isminin verilmesi talebi, AKP ve MHP grubunun oyları ile reddedildi.
Başkanlık villaları İstanbul'un hizmetinde
Başkanlık villaları İstanbul'un hizmetinde İstanbul Florya'da eski İBB başkanları ve 12 AKP'li belediye başkanının yaşadığı "villa tipi lojmanlar" kamuya kazandırıldı. Alandaki en büyük villayı kullanan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun yaşadığı konut, danışman ofislerine dönüştürüldü...
Ekrem İmamoğlu’ndan 'Halk Ekmek Fabrikası' açıklaması
Ekrem İmamoğlu’ndan 'Halk Ekmek Fabrikası' açıklaması İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB); veri ve yapay zeka alanında kurumların, öğrencilerin ve ilgili uzmanların, iş birliği yapması, makine öğrenme alanında çalışmalar gerçekleştirmesi amacıyla Başakşehir Veri Laboratuvarı'nı açtı.
İBB'nin hizmet aracı alevlere teslim oldu
İBB'nin hizmet aracı alevlere teslim oldu İBB yönetimi toplu taşıma araçlarında bakım ve tadilata gerekli özeni göstermemesi sonrasında toplu taşıma araçlarında sık sık yanma ve arızalanma meydana gelmeye başladı. Her gün yüzlerce arızalanan, yanan ve yolda kalan otobüsler nedeniyle İstanbullular mağdur olmaya devam ediyor.
Toplu ulaşımda engelliye geçit yok
Toplu ulaşımda engelliye geçit yok İstanbul’da arızalarla gündemden düşmeyen İETT, engelliler için de tam bir kabusa dönüştü. Metrolarda yürüyen merdivenler çalışmıyor. Otobüslerde sesli ve görsel anons sistemi devre dışı. Üst geçitler ise iptal!
İBB'den TCDD'ye yanıt: "Çok samimilerse ulaşımı bedava bile yapabilirler"
İBB'den TCDD'ye yanıt: "Çok samimilerse ulaşımı bedava bile yapabilirler" Marmaray'a yüzde 36 oranında zam yapılmasının ardından TCDD, söz konusu zamlı tarifenin İBB tarafından hukuksuz şekilde yürürlüğe konulduğu belirtilmişti.