İBB

Barış Yarkadaş CHP’yi İBB üzerinden eleştirdi!
Barış Yarkadaş CHP’yi İBB üzerinden eleştirdi! İBB tarafından işten atılan işçiler gündemdeyken Barış Yarkadaş bir paylaşım üzerinden CHP’ye sert eleştirilerde bulundu ve “İktidar olmak isteyenler, iktidara gelmeden bozuldu. Bunu vicdanım kabul etmiyor. Şimdilik bu kadar…” dedi.
İBB, İSPARK otoparkını otomobil firmasına kiraladı!
İBB, İSPARK otoparkını otomobil firmasına kiraladı! AK Parti döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi; Başakşehir Kent Meydanı'na otopark yapılmasını planlandı. Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığını yaptığı İBB yönetimi, Emlak Konut GYO A.Ş. ile önceki dönem İBB yönetiminin imzaladığı protokolü iptal ettiği öğrenildi.
İBB, Zafer Yıldırım'a Etiler'de taksit taksit gayrimenkul satmış
İBB, Zafer Yıldırım'a Etiler'de taksit taksit gayrimenkul satmış İstanbul’un en değerli ve en tartışmalı parsellerinden Etiler Polis Meslek Yüksekokulu arazisinde yükselecek proje İBB'nin paylarını Yapı ve Yapı firmasının tek başına aldığı ortaya çıktı. Şirket, Atatürk Havalimanı'nın pistlerini yıkmasıyla gündeme gelmişti.
Emirgan Korusu'ndaki köşkler İmamoğlu ve eşine mi tahsis edildi?
Emirgan Korusu'ndaki köşkler İmamoğlu ve eşine mi tahsis edildi? Emirgan Korusu'nda yer alan Beyaz Köşk'ün, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na, Pembe Köşk'ün de eşi Dilek İmamoğlu'na tahsis edildiği iddiası gündem olmuştu. Konuyla ilgili Beltur'dan açıklama yapıldı.
Beşiktaş İskelesi İBB'den alınıyor mu?
Beşiktaş İskelesi İBB'den alınıyor mu? 2005 yılında Kadir Topbaş'ın İBB başkanı olduğu dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen Beşiktaş'taki Barbaros Hayrettin Paşa iskelesi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Türkiye Denizcilik İşletmeleri'nin İBB'ye yazı yazarak iskeleyi geri istediği ortaya çıktı.
İBB'den İstanbulkart'a zam!
İBB'den İstanbulkart'a zam! İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbulkart'a yüzde 71, turistler tarafından kullanılan anonim karta ise yüzde 100 zam yapıldı.
Ekrem İmamoğlu'nun tatili sürüyor
Ekrem İmamoğlu'nun tatili sürüyor Meteoroloji Genel Müdrülüğü İstanbul'u Kurban Bayramı'nın birinci ve ikinci gününde şiddetli yağışların olacağı yönünde uyarılarda bulunmuştu.