İBB


İBB'nin yetkisi genelgeyle geri alındı!
İBB'nin yetkisi genelgeyle geri alındı! Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İETT tarafından yapılan havalimanından şehir merkezine olan ulaşım hizmetleri ihalesi yapma yetkisini genelgeyle İBB’den aldı.
Ekrem İmamoğlu'ndan Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı'na ‘ayar'!
Ekrem İmamoğlu'ndan Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı'na ‘ayar'! Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Konstantin Yuvanidis'in "Allah devletimizden razı olsun. Cumhurbaşkanımız yangın olduğu andan itibaren bizi hiç yalnız bırakmadı. Önce Allah'a sonra Recep Tayyip Erdoğan'a minnettarım" sözleri İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu rahatsız etti.
İstanbul'da balık ölümlerine inceleme!
İstanbul'da balık ölümlerine inceleme! İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetiminin atıksu arıtma tesislerini çalıştırmaması Haliç'in gün geçtikçe kirlenmesine, Alibeyköy Deresi'nde de balık ölümlerine neden oldu.
Barış Yarkadaş CHP’yi İBB üzerinden eleştirdi!
Barış Yarkadaş CHP’yi İBB üzerinden eleştirdi! İBB tarafından işten atılan işçiler gündemdeyken Barış Yarkadaş bir paylaşım üzerinden CHP’ye sert eleştirilerde bulundu ve “İktidar olmak isteyenler, iktidara gelmeden bozuldu. Bunu vicdanım kabul etmiyor. Şimdilik bu kadar…” dedi.
İBB, İSPARK otoparkını otomobil firmasına kiraladı!
İBB, İSPARK otoparkını otomobil firmasına kiraladı! AK Parti döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi; Başakşehir Kent Meydanı'na otopark yapılmasını planlandı. Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığını yaptığı İBB yönetimi, Emlak Konut GYO A.Ş. ile önceki dönem İBB yönetiminin imzaladığı protokolü iptal ettiği öğrenildi.
İBB, Zafer Yıldırım'a Etiler'de taksit taksit gayrimenkul satmış
İBB, Zafer Yıldırım'a Etiler'de taksit taksit gayrimenkul satmış İstanbul’un en değerli ve en tartışmalı parsellerinden Etiler Polis Meslek Yüksekokulu arazisinde yükselecek proje İBB'nin paylarını Yapı ve Yapı firmasının tek başına aldığı ortaya çıktı. Şirket, Atatürk Havalimanı'nın pistlerini yıkmasıyla gündeme gelmişti.
Emirgan Korusu'ndaki köşkler İmamoğlu ve eşine mi tahsis edildi?
Emirgan Korusu'ndaki köşkler İmamoğlu ve eşine mi tahsis edildi? Emirgan Korusu'nda yer alan Beyaz Köşk'ün, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na, Pembe Köşk'ün de eşi Dilek İmamoğlu'na tahsis edildiği iddiası gündem olmuştu. Konuyla ilgili Beltur'dan açıklama yapıldı.