İBB


Ekrem İmamoğlu’ndan ‘Halk Ekmek’ açıklaması İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ İzmit Konutları Kura Çekim Töreni'ne katıldı.
İBB’nin vakıflar dosyasına da el konuldu İBB müfettişleri, AKP yönetimindeyken İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) bazı tanıdık isim ve vakıflardan kullanılamaz durumda milyonlarca liralık taşınmaz aldığını da ortaya çıkardı.
İstanbul Metrosu’na helikopter alınmış İstanbul Belediyesi şirketi Metro A.Ş., 2012’de Sikorsky satın aldı. Helikopterin 6 yılda getirisi 3.2 milyon, gideri 14.4 milyon TL oldu. İBB’nin başlattığı “Sikorsky niye alındı” incelemesi ise yarım kaldı.
Vakıflar dosyasından dudak uçuklatan rakamlar çıktı! AKP döneminde İBB’nin bazı dernek ve vakıflara yaptığı 164 mil-yon liralık harcama usulsüz bulundu. İBB Ensar ve TÜRGEV’in aralarında bulunduğu bazı vakıfların kullandığı 29 taşınmazın kira ve faturalarını ödemiş.
Askeri arazinin pazarlığı AKP'li üyeyle yapılmış! İmamoğlu yönetimi, AKP dönemindeki 41.2 milyon liralık bu satışta kamu zararı var mı diye bir araştırma başlattı. Dosyayı İçişleri Bakanlığı devraldı.
İBB ipotekli araziyi alıp şirketi borçtan kurtarmış İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkan Kadir Topbaş döneminde, 429.7 milyon liraya aldığı arazinin ipotekli olduğu ortaya çıktı. Alımın şirketi kurtarmak için yapıldığı kaydedildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aşı fotoğrafı sosyal medyayı karıştırdı Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Ankara Şehir Hastanesi'ne giderek corona aşısı oldu.