iklim krizi


Bodrum'da büyük su krizi sürüyor! Uzmanından uyarı
Bodrum'da büyük su krizi sürüyor! Uzmanından uyarı Muğla'nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum'u besleyen 2 barajın kuruyup, kapatılmasının ardından alternatif olarak yer altı su kaynakları kullanılmaya ve sondajla yer altı su kuyuları açılmaya başlandı.
Ekrem İmamoğlu İstanbulluları tasarrufa çağırdı
Ekrem İmamoğlu İstanbulluları tasarrufa çağırdı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul halkında oldukça önemli bir uyarıda bulundu. İmamoğlu İstanbul’un ciddi bir kuraklık sorunu olduğunu ifade ederken tasarrufa davet etti.
Solunum yolu hastalıklarında 'küresel ısınma' tehdidi
Solunum yolu hastalıklarında 'küresel ısınma' tehdidi Küresel ısınma sonucu yaşanan iklim değişikliği, meteorolojik değişikliklerin yanı sıra hastalıkların seyrini de etkiliyor.
Hava bulutlandı ama beklenen yağış yok!
Hava bulutlandı ama beklenen yağış yok! Barajlardaki su seviyeleri alarm vermeye devam ederken Marmara'da yağışın bu hafta da istenilen düzeyde etkili olmayacağı öğrenildi.
Yağışlar İstanbul barajlarındaki doluluk oranlarını artırdı
Yağışlar İstanbul barajlarındaki doluluk oranlarını artırdı İstanbul'da etkili olan yağışlar barajların doluluk oranlarında artış sağladı. İSKİ verilerine göre 28 Eylül'de yüzde 22.41 olarak ölçülen doluluk oranı bugün 23.31 olarak ölçüldü.
Yağışlar barajları nasıl etkiledi?
Yağışlar barajları nasıl etkiledi? İstanbul''da 24 saatte etkili olan yağışta Arnavutköy'e 221,4 kilogram yağmurun düştüğü açıklandı. Yağışa rağmen barajlardaki doluluk oranı düne göre geriledi.
İstanbul'da barajlardaki doluluk oranı yüzde 25'in altına düştü
İstanbul'da barajlardaki doluluk oranı yüzde 25'in altına düştü İstanbul'da yağışsız geçen günlerin ardından barajlardaki doluluk oranı yüzde 25'in altına düştü.