iklim krizi


Türkiye'de sel, Bodrum'da kuraklık alarmı!
Türkiye'de sel, Bodrum'da kuraklık alarmı! Muğla'nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum'da barajlar alarm veriyor. Mumcular ve Geyik barajlarının doluluk oranları yüzde 42'ye geriledi.
İlkbahar yağışları kuraklığın önüne geçti mi?
İlkbahar yağışları kuraklığın önüne geçti mi? Kurak geçen kış aylarının ardından ilkbaharda yağışlar etkili oldu. İlkbahar yağışları ne anlatıyor? Kuraklıktan çıktık mı?
Nisanda yağışlar yüzde 254 arttı, kuraklık haritası yeşile döndü!
Nisanda yağışlar yüzde 254 arttı, kuraklık haritası yeşile döndü! Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün nisan ayı yağış, sıcaklık ve kuraklık raporları yayımlandı.
2050 yılına kadar Boğaz'daki yalıları birkaç kez su basmış olacak!
2050 yılına kadar Boğaz'daki yalıları birkaç kez su basmış olacak! Boğaziçi Üniversitesi İklim Politikaları Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz, iklim değişikliği ve kutuplarda yer alan buzullardaki erimelerin Marmara Denizi'ne etkileri konusunda uyarılarda bulundu.
O ilde araç, halı, kaldırım yıkamak, bahçe ve tarla sulamak yasaklandı!
O ilde araç, halı, kaldırım yıkamak, bahçe ve tarla sulamak yasaklandı! Burdur Belediye Meclisi'nde alınan kararla; belediye mücavir sınırları içerisinde içme suyu şebekesini kullanarak araç, halı ve benzeri malzeme yıkamak, bahçe ve tarla sulamak, iş yeri ve bina kaldırımları yıkamak yasaklandı.
Merak edilen soruya yanıt! Son 1 haftadaki yağışın barajlara katkısı oldu mu?
Merak edilen soruya yanıt! Son 1 haftadaki yağışın barajlara katkısı oldu mu? İstanbul'da etkili olan sağanak yağışlarla birlikte barajlardan iyi haberler gelmeye başladı.
Bodrum'u susuz bir yaz mı bekliyor?
Bodrum'u susuz bir yaz mı bekliyor? Muğla'nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum'u besleyen Mumcular Barajı'nda su seviyesi yüzde 47'ye, Geyik'te ise yüzde 44'e geriledi.