iklim krizi

Tahtalı Barajı'nda İzmir’e 300 gün yetecek kadar su kaldı!
Tahtalı Barajı'nda İzmir’e 300 gün yetecek kadar su kaldı! İzmir'in önemli miktarda su ihtiyacını karşılayan ve aktif doluluk oranı yüzde 41,32 olan Tahtalı Barajı’nda hiç yağmur yağmasa dahi kente ortalama 300 gün yetecek kadar su bulunuyor. Güncel verilere göre barajda son 23 yılın en kurak 5’inci yılı yaşanıyor.
Yuvacık Barajı'nda su seviyesi, yüzde 79 oldu
Yuvacık Barajı'nda su seviyesi, yüzde 79 oldu Kocaeli'nin içme suyu ihtiyacının çoğunu karşılayan Yuvacık Barajı'nda yağmur ve kar sularının ardından su seviyesi, artarak yüzde 79'a ulaştı.
Prof. Dr. Levent Kurnaz: "Sel felaketleri daha da şiddetlenecek"
Prof. Dr. Levent Kurnaz: "Sel felaketleri daha da şiddetlenecek" Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz, sel baskını nedeniyle oluşan afetlerin iklim değişikliği kaynaklı olduğunu belirtti.
Keşan'ın 2,5 aylık suyu kaldı!
Keşan'ın 2,5 aylık suyu kaldı! Edirne'nin Keşan ilçe Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ın içme ve kullanma suyunun temin edildiği Kadıköy Barajı’ndaki doluluk oranının yüzde 10’a düştüğünü belirterek, ilçenin 2,5 aylık suyunun kaldığını söyledi.
Uzmanı uyardı: "Yağışlar geliyor ama tasarruf şart"
Uzmanı uyardı: "Yağışlar geliyor ama tasarruf şart" Habertürk Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel önümüzdeki günlerde yağışların etkili olacağını belirtirken, yaz aylarında kuraklık tehlikesine karşı tasarruf uyarısında bulundu.
Su krizinde Avrupa felaketin eşiğinde mi? Korkutan araştırma
Su krizinde Avrupa felaketin eşiğinde mi? Korkutan araştırma Normalin üstündeki hava sıcaklıkları nedeniyle Avrupa'da halen yeterli kar yağışı görülmemesi de durumu kötüleştiriyor...
Şok! Antarktika'da Londra büyüklüğünde buz kütlesi koptu!
Şok! Antarktika'da Londra büyüklüğünde buz kütlesi koptu! Antarktika'da Londra büyüklüğünde bir buz kütlesinin koptuğu açıklandı. Buz kütlesinin kopma süreci uydu görüntülerine yansıdı.