işçi


Yurtiçi Kargo’da sendikalı olduğu için işten atıldı!
Yurtiçi Kargo’da sendikalı olduğu için işten atıldı! Yurtiçi Kargo’da kurye olarak çalışan Süleyman Eken, sendikalı olduğu gerekçesiyle işten çıkarılan arkadaşının davasında şahitlik yaptığı için işten çıkarıldığını öne sürdü.
Her 3 işçiden 1’i gelirini kaybetti
Her 3 işçiden 1’i gelirini kaybetti Salgının ağır yükünü çeken emekçiler, bu yıl da 1 Mayıs’a ağır kayıplarla giriyor. İşçilerin yüzde 75’i ekonomik dar boğazda olduğunu açıklarken, %40’ı ucuz gıdaya yöneldi.
Pandemi gölgesinde 1 Mayıs İşçi Bayramı
Pandemi gölgesinde 1 Mayıs İşçi Bayramı Milyonlarca emekçi, 1 Mayıs’ı pandemi koşullarında kutlayacak. Salgınla birlikte ağırlaşan yaşam koşullarına dikkat çekip çözüm isteyecek. Sloganları ise “Umut Yan Yana” olacak...
Salgında 1 milyon ev işçisi işsiz kaldı
Salgında 1 milyon ev işçisi işsiz kaldı Evlerde temizlik, çocuk ve yaşlı bakımı işlerinde çalışan 1 milyon civarında işçi pandemide işsiz kaldı. Açlık, intihar ve icralarla karşı karşıya kalan bu yoksullar desteklerden de mahrum kaldı.
1 milyon işçi işini kaybedebilir
1 milyon işçi işini kaybedebilir Milyonlarca işçiyle yüz binlerce işletmeyi mart ayında bitmesi beklenen kısa çalışma korkusu sardı. CHP’li Ünal Demirtaş, kısa çalışmanın uzatılması için yasa teklifi verdi.
Esnafa pandemi desteği 1341 TL
Esnafa pandemi desteği 1341 TL Kısa çalışma uygulaması son kez Mart sonuna kadar uzatılırken, yeni dönemde işverenlerin yardımına normalleşme desteği yetişecek.
Yeni yıla 883 bin işçi işsiz girdi
Yeni yıla 883 bin işçi işsiz girdi Ücretsiz izin desteği, işçisini işten atmak isteyen patronlara yaradı. İşverenler sadece ocak ayında 883 bin işçiyi evine gönderip maaş ödemekten kurtuldu.