Kandilli Rasathanesi


Türk ve Japon bilim insanları Marmara fayının özelliklerini araştırıyor
Türk ve Japon bilim insanları Marmara fayının özelliklerini araştırıyor Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden bilim insanları, Japon bilim insanlarıyla 5 yıldır Marmara fayını inceliyor.
Deprem fırtınası sürüyor! Adıyaman ve Kahramanmaraş sallandı
Deprem fırtınası sürüyor! Adıyaman ve Kahramanmaraş sallandı Adıyaman'da saat 05.51'de 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre illerden de hissedildi.
Prof. Dr. Özener: "Marmara depremini tetiklemesi teorik olarak mümkün değil"
Prof. Dr. Özener: "Marmara depremini tetiklemesi teorik olarak mümkün değil" Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Kahramanmaraş depreminin, Marmara Bölgesi'nde olabilecek olası bir depremi tetiklemesinin teorik olarak mümkün olmadığını söyledi.
Prof. Dr. Özener: "Şu ana kadar 100 artçı meydana geldi"
Prof. Dr. Özener: "Şu ana kadar 100 artçı meydana geldi" Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nde depremle ilgili basın açıklaması düzenledi.
Prof. Dr. Haluk Özener: "6 üzerinde artçı depremleri yaşanabilir"
Prof. Dr. Haluk Özener: "6 üzerinde artçı depremleri yaşanabilir" Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, "Artçı depremlerin uzun süre boyunca devam etmesi beklenebilir. 6 üzerinde artçı depremleri yaşayabiliriz. Özellikle uyarılara dikkat edilmesini istiyoruz " dedi.
İstanbul'da gece saatlerinde deprem meydana geldi
İstanbul'da gece saatlerinde deprem meydana geldi AFAD'ın geçtiği verilere göre, saat 03.15'te İstanbul'un Kağıthane ilçesinde 3 büyüklüğünde, 10.66 kilometre derinliğinde deprem meydana geldi.
İstanbul fayında anormallik yaşanıyor!
İstanbul fayında anormallik yaşanıyor! İstanbul’da beklenen olası depreme ilişkin yürütülen çalışmalarda elde edilen bulguları paylaşan Kandilli Rasathanesi yöneticileri, Silivri-Kumburgaz-Büyükçekmece’yi içine alan fay parçasında anormallik yaşandığını, ‘olası kırılma beklenen alan’ olarak bu hattın öne çıktığını açıkladı.