kargo


Akıl almaz 'kargo' vurgunu! 10 binlerce mağdur var!
Akıl almaz 'kargo' vurgunu! 10 binlerce mağdur var! İstanbul merkezli paravan şirket üzerinden alışveriş sitesi kurup müşterilerin bilgilerine ulaşan dolandırıcılar, gönderdikleri boş kargolarla müşterilerini ağına düşürdü. Bu aşamada ise devreye avukatlık büroları girerken, mağdurların sayısının 10 binleri bulacağı iddia edildi.
Aralarında avukatların da olduğu 17 kişi tutuklandı
Aralarında avukatların da olduğu 17 kişi tutuklandı İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda "Kargonuzu almadınız hakkınızda icra takibi başlatacağız" yalanıyla dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen ve adliyeye gönderilen 48 şüpheliden, aralarında 5 avukatında bulunduğu 17 kişi tutuklandı.
İş dünyasını sarsan 'çalıntı çek' kâbusu
İş dünyasını sarsan 'çalıntı çek' kâbusu Çalıntı çekler iş dünyanın kâbusu olmuş durumda. Kargo yolu ile gönderilen çekler, şebeke tarafından çalınıyor. Çalınan çek icraya konuluyor. İcra takibini gören kimi bankalar da harekete geçince, çeki çalınan firmanın kredileri dahi geri çağrılabiliyor.
'Falaka' davası sanığı kargocuya 2 yıl 1 ay hapis!
'Falaka' davası sanığı kargocuya 2 yıl 1 ay hapis! Kayseri'de para karşılığı anlaştığı iddia edilen kadınları falakaya yatırıp, görüntü çeken kargocu Erkan T., 'müstehcenlik' suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Ankara'da şoke eden 25 milyon liralık 'sahte kurye' vurgunu!
Ankara'da şoke eden 25 milyon liralık 'sahte kurye' vurgunu! Ankara'da bir baba ve 3 oğlundan oluşan dolandırıcılık şebekesi, akıl almaz bir yöntemle yaşlı ve varlıklı vatandaşları hedef alarak 25 milyon liralık bir vurguna imza attı.
Türkiye'nin Popüler Kargo Şirketleri Belli Oldu
Türkiye'nin Popüler Kargo Şirketleri Belli Oldu Tüm kargoların takibini tek bir yerden sunan internet sitesi kargotakip.me, Türkiye’nin en popüler kargo şirketlerini açıkladı. En popüler kargo şirketi ise Aras Kargo oldu.
Farkında olmadan 3 milyon liralık senet imzaladı!
Farkında olmadan 3 milyon liralık senet imzaladı! Emekli muhasebeci Sevil Özer’e kumpas kuran sahte kargocu, imzalattığı kâğıdın altına 3 milyon liralık senet koydu.