Kilis


Bakan Kurum: "Her şehre özel konutlar inşa edeceğiz"
Bakan Kurum: "Her şehre özel konutlar inşa edeceğiz" Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "11 ile 11 ayrı master plan çalışıyoruz. Toplu Konut İdaresi Başkanlığımızla (TOKİ) her şehre özel konutlar inşa edeceğiz" dedi.
Bakan Akar: "1 Ocak'tan itibaren 261 terörist etkisiz hale getirildi"
Bakan Akar: "1 Ocak'tan itibaren 261 terörist etkisiz hale getirildi" Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "1 Ocak'tan itibaren 261 terörist etkisiz hale getirildi. Terör yuvalarını, inlerini, barınaklarını teröristlerin başına yıktık; yıkmaya devam edeceğiz" dedi.
Depremde can kaybı 44 bin 218'e yükseldi
Depremde can kaybı 44 bin 218'e yükseldi Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybının 44 bin 218'e yükseldiği açıklandı.
Asrın felaketinde 15. gün! Can kaybı yükseldi
Asrın felaketinde 15. gün! Can kaybı yükseldi Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan; Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ'da büyük bir yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısı yükseliyor.
Bakan Kurum: "Ovalardan dağlara doğru, yerleşim modelini hayata geçireceğiz"
Bakan Kurum: "Ovalardan dağlara doğru, yerleşim modelini hayata geçireceğiz" Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Bölgenin kültürüne, sanatına, geleneklerine, tarihi dokusuna göre planladık, bu plan çerçevesinde yapacağız. Ovalardan dağlara doğru bir yerleşim modelini hayata geçireceğiz’’ dedi.
THY ücretsiz tahliye uçuşunu 1 Mart'a kadar uzattı
THY ücretsiz tahliye uçuşunu 1 Mart'a kadar uzattı Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilde etkili olan depremlerin ardından bölgeden tahliye uçuşları düzenleyen Türk Hava Yolları(THY), bu tahliye uçuşlarının 1 Mart'ta kadar ücretsiz olarak devam edeceğini açıkladı.
AFAD: "Toplam artçı sarsıntı sayısı, 6 bin 40'a ulaştı"
AFAD: "Toplam artçı sarsıntı sayısı, 6 bin 40'a ulaştı" Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar'dan açıklamalar...