Konya


Köpek katilleri hakkında çıkan karar tepki çekti
Köpek katilleri hakkında çıkan karar tepki çekti Konya Büyükşehir Belediyesi'ne ait Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'nde köpeklerin öldürülmesine ilişkin davada tutuksuz yargılanan sağlık teknisyeni Murat Bacak (27) ile Sefa Çakmak'a (28) 1'er yıl 3'er ay hapis verilerek, hükmün açıklanmasının geri bırakılması tepki çekti.
Köpek katillerine tahliyeye itiraza ret!
Köpek katillerine tahliyeye itiraza ret! Konya'da hayvan barınağında bulunan köpeği öldüren 2 sanığın tahliyesine yapılan itiraz reddedildi.
Konya'da 2 ton 734 kilo kaçak tütün ele geçirildi
Konya'da 2 ton 734 kilo kaçak tütün ele geçirildi Konya'nın Karatay ilçesinde, Ticaret Bakanlığı'na bağlı Tütün Özel Ekibi ve Konya Gümrük Muhafaza ekiplerince düzenlenen operasyonda 2 ton 734 kilogram kaçak tütün ele geçirildi.
Konya'daki köpek cinayetinde 2 sanığın tahliyesine başsavcılıktan itiraz
Konya'daki köpek cinayetinde 2 sanığın tahliyesine başsavcılıktan itiraz Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyükşehir Belediyesi'ne ait Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'nde köpeği hayattan koparan sağlık teknisyeni Murat Bacak (27) ile hayvanı sürükleyerek götüren Sefa Çakmak'ın (28) tahliyesine itirazda bulundu.
İki ay süren evlilikte kâbusu yaşadı!
İki ay süren evlilikte kâbusu yaşadı! Konya'da bir fabrikada işçi olarak çalışan G.K. (20), Eylül 20221'de ailesini de karşısına alarak çok sevdiği F.A.K. ile evlendi. Çok mutlu olacağını düşünürken, henüz evliliğin ilk günlerinde şiddetle tanıştı.
Doktora yanlış HIV pozitif teşhisi davası!
Doktora yanlış HIV pozitif teşhisi davası! Konya’da özel bir hastanede görevli enfeksiyon uzmanı doktor D.U., iddiaya göre yakın arkadaşı olan gence HIV testi yaptırdı.
27 yaşındaki kadın tam bir suç makinesi çıktı!
27 yaşındaki kadın tam bir suç makinesi çıktı! Konya'da farklı kişilerin kimlikleriyle kiraladığı günlük dairelerde kadınları zorla alıkoyup, fuhuş yapmaya zorlayan 27 yaşındaki Fatma Akbaba gözaltına alındı.