Milas


Yangın etkisini yitirdi, Kemerköy Santrali'nde tehlike azaldı
Yangın etkisini yitirdi, Kemerköy Santrali'nde tehlike azaldı Muğla'nın Milas ilçesinde devam eden ve önlemlere rağmen Kemerköy Santrali'ne ulaşan yangında, alevler santralin içindeki elektrik hatlarında patlamalar yaşanmasına neden oldu.
"Yangınlarla birlikte hatıralarımız da kül oldu"
"Yangınlarla birlikte hatıralarımız da kül oldu" Muğla’nın Milas İlçesi’ndeki yangınlarında evlerini ve hayvanlarını kaybedenler gözyaşları içinde anlattı: “Nesiller boyu buradayız biz. Hatıralarım da yandı gitti.”
Milas Belediye Başkanı termik santraldeki yangında yaşananları anlattı
Milas Belediye Başkanı termik santraldeki yangında yaşananları anlattı Tüm uyarılara rağmen havadan müdahaleler de yetersiz kalınca Milas yangını rüzgarın da etkisiyle Kemerköy Termik Santrali'ne sıçradı. Yangın öncesi santraldeki patlayıcı maddeler dışarı çıkarıldı, çalışanlar tahliye edildi.
Alevler iki kritik noktada!
Alevler iki kritik noktada! Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 28 Temmuz-3 Ağustos arasında 38 ilde 163 yangın çıktığını ve yangınların 152'sinin söndürüldüğünü söyledi.
İbrahim Çelikkol yangın söndürme çalışmalarına katıldı
İbrahim Çelikkol yangın söndürme çalışmalarına katıldı Şarkıcı Mustafa Sandal, oyuncu arkadaşı İbrahim Çelikkol'un yangın söndürme çalışmalarına katıldığı görüntüleri paylaştı. Alevlerin ortasında çekilen görüntülerde İbrahim Çelikkol'un en ön safta yangına müdahale ettiği görüldü.
Gökova koyları yanıyor!..
Gökova koyları yanıyor!.. Muğla’nın Milas ve Bodrum ilçelerinde devam eden orman yangını Ören Mahallesi’ndeki Yeniköy ve termik santrallere doğru ilerlerken Gökova sahilindeki tatil sitelerinde yazlıkçılar evlerini tahliye etti.
Milas Belediye Başkanı Tokat'tan flaş açıklamalar
Milas Belediye Başkanı Tokat'tan flaş açıklamalar Orman yangınının en sıcak duraklarından biri olan Milas’taki gelişmeleri günlerdir havadan müdahale için çağrılar yapan Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat'tan son dakika açıklamaları...