NASA


NASA, bu gece tüm dünyanın akıbetini belirleyecek görevi başlatıyor
NASA, bu gece tüm dünyanın akıbetini belirleyecek görevi başlatıyor NASA, bu gece DART görevini başlatıyor. Gezegen savunmasının ilk adımı olacak bu proje bir gün bilinen tüm yaşamı kurtarabilir.
Yeni uzay istasyonu Hilton imzası taşıyacak
Yeni uzay istasyonu Hilton imzası taşıyacak NASA, yeni uzay istasyonunda odalar tasarlanması ve geliştirilmesi için Hilton ile ortak çalışmaya başlamış durumda...
Pentagon, UFO videolarını neden halktan sakladığını açıkladı!
Pentagon, UFO videolarını neden halktan sakladığını açıkladı! ABD ordusu, elinde UFO görüntüleri bulundurduğunu, fakat 'hassas' olarak nitelendirdiği bu görüntüleri ülke güvenliğini tehlikeye atabileceği endişesiyle yayınlamadığını duyurdu.
NASA yayınladı: "Jüpiter ve uyduları aynı karede"
NASA yayınladı: "Jüpiter ve uyduları aynı karede" Evrenin birbirinden büyüleyici görüntülerini yakalayan James Webb Uzay Teleskobu'ndan bu defa da Jüpiter ve uydularının fotoğrafları geldi.
Jeff Bezos’tan NASA’ya 2 milyar dolarlık teklif
Jeff Bezos’tan NASA’ya 2 milyar dolarlık teklif Jeff Bezos'un uzay girişimleri son bulmuyor. Uzaya yaptığı uçuştan sonra Bezos şimdi de NASA'nın Ay görevlerine talip oldu. Bezos, uzay ajansının Blue Origin'i seçmesi halinde NASA'nın kasasına birkaç milyar dolar katkıda bulunmayı teklif etti.
NASA’nın İstanbul paylaşımına Ekrem İmamoğlu’ndan yanıt
NASA’nın İstanbul paylaşımına Ekrem İmamoğlu’ndan yanıt NASA'nın İstanbul'un uydu görüntüsüne yer verdiği paylaşımına yanıt veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Hey NASA, İstanbul'un uzaydan da muhteşem gözüktüğünü bu akşam bize hatırlattığın için teşekkürler" notunu düştü.
'Ay köyü' inşaatı 10 yıla başlıyor
'Ay köyü' inşaatı 10 yıla başlıyor Avrupa Uzay Ajansı (ESA) Ay’da ‘yaşayacak’ ilk astronotların evlerinin nasıl görüneceğini gösteren olası tasarımların görsellerini yayınladı.