öğretmen


Alkışlar öğretmenlere, aşılar futbolculara!
Alkışlar öğretmenlere, aşılar futbolculara! Türkiye'de yüz yüze eğitime geçilen 45 günde 28 öğretmenin hayatını kaybetmesi ve futbolculara aşıda öncelik verilmesi ile artan tepkiler üzerine okul öncesi ve ilkokullarda öğretmenler, idareciler ve çalışanlara aşı yapılmaya başlandı.
Ziya Selçuk'tan flaş 'aşı' açıklaması
Ziya Selçuk'tan flaş 'aşı' açıklaması Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Twitter'daki hesabından, öğretmen ve okul çalışanlarına yönelik aşı uygulamasıyla ilgili açıklama yaptı.
MEB’den yüz yüze eğitim açıklaması
MEB’den yüz yüze eğitim açıklaması Güncellenen risk haritası ile birlikte yeni tedbir kararlarının açıklanmasının ardından gözler MEB’e çevrilmişti. MEB’den yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitimle ilgili beklenen açıklama geldi.
Okullarımızda Ulu Önder Atatürk öğretilmiyor
Okullarımızda Ulu Önder Atatürk öğretilmiyor “Atatürk’ün hayatı, 10 Kasım’daki konularda olmalıydı, yok. 10 Kasım’da milli bayramlar anlatılıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, milli bayramlar yok. Atatürk İlke ve İnkılapları Dersi’nin süresi ve içeriği yetersiz.”
Şikayetçi velinin kaydı yapılmıyor!
Şikayetçi velinin kaydı yapılmıyor! Özel Okul Velileri Platformu, kayıt döneminde neler yaşandığı ve bu süreçte ortaya çıkan sorunları kapsayan bir rapor hazırladı.
Öğretmenleri aşılama başladı
Öğretmenleri aşılama başladı Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon 249 bin öğretmen ve eğitim çalışanları için aşılama programı başladı.
20 bin öğretmen ataması yapılacak
20 bin öğretmen ataması yapılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 bin öğretmen atamasının yapılacağını duyurdu.