Osmaniye


AFAD: "Toplam artçı sarsıntı sayısı, 6 bin 40'a ulaştı"
AFAD: "Toplam artçı sarsıntı sayısı, 6 bin 40'a ulaştı" Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar'dan açıklamalar...
Tek bir binanın yıkılmadığı Kadirli'ye göç başladı! Nüfusu ikiye katlandı!
Tek bir binanın yıkılmadığı Kadirli'ye göç başladı! Nüfusu ikiye katlandı! Osmaniye'nin Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen depremi en çok hisseden ilçelerden biri olmasına rağmen can kayıpları ve yıkılan binalarının olmadığını söyledi.
Osmaniye'de deprem soruşturmasında 6 kişi tutuklandı
Osmaniye'de deprem soruşturmasında 6 kişi tutuklandı Osmaniye'de, depremde çöken binalarla ilgili soruşturmada gözaltına alınan 16 şüpheliden 6'sı tutuklandı.
Osmaniye'de depremzedeler hasarlı evleri boşaltıyor
Osmaniye'de depremzedeler hasarlı evleri boşaltıyor Osmaniye'de hasarlı olduğu tespit edilen evler, sahiplerince boşaltılıyor. Bazı depremzedeler kentten ayrılırken, bazıları da eşyalarını buldukları depolara yerleştiriyor.
Genç adam enkaz altında geçen 88 saati anlattı
Genç adam enkaz altında geçen 88 saati anlattı Osmaniye'de yıkılan 10 katlı binanın enkazından 88 saat sonra kurtarılan 36 yaşındaki Murat Babaoğlu, “Ben enkaz altında 10 gün kaldığımı sandım ama 4 günmüş. Sürekli uyuyup uyandım ve üşüdüm” dedi.
Deprem felaketinde 9. Gün
Deprem felaketinde 9. Gün 6 Şubat Pazartesi sabahı saat 04:17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7; saat 13.24'te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen iki depremle başta Hatay, Adıyaman, Malatya, Gaziantep ve Diyarbakır olmak üzere 10 kent yıkıma uğradı.
Deprem bölgesinde hava bugün nasıl olacak?
Deprem bölgesinde hava bugün nasıl olacak? Asrın felaketinde depremden etkilenen 10 kentte beklenen hava durumu raporu açıklandı. Buna göre bugün, depremin vurduğu bölgede sıcaklıklar eksi 9 ile 14 derece arasında değişecek. Bölgede parçalı ve az bulutlu bir hava hakim olacak.