psikoloji


Meghan Markle'ın 'stres önlemi' olay oldu
Meghan Markle'ın 'stres önlemi' olay oldu İngiliz Kraliyet Ailesi'yle yollarını ayırdıktan sonra gündemden düşmeyen Meghan Markle, stres seviyesini düşürmek için değişik bir yol izledi.
Stres ve yalnızlık beyni küçültüyor
Stres ve yalnızlık beyni küçültüyor Bilimsel araştırmalar çağın hastalığı stres ile sosyal izolasyonun yani yalnızlığın beyin sağlığı için de iki önemli tehdit olduğunu gösteriyor.
Oyuncak seçimi çocuklar için önemlidir
Oyuncak seçimi çocuklar için önemlidir Klinik Psikolog Ecem Özcan Tatlıdil, oyuncak seçerken çocuğun o yaştaki yeteneklerini ve genel ilgi alanlarının dikkate alınması gerektiğini söyleyerek açıklamalarda bulundu.
Hastasından psikologa 'Psikolojimi bozdu' davası!
Hastasından psikologa 'Psikolojimi bozdu' davası! İstanbul'da uzun süredir psikolojik sıkıntılar yaşayan 50 yaşındaki grafiker Fikret A., işinde adaptasyon sorunu yaşadığı için hastaneye gitti. Doktordan istirahat raporu talep eden hasta adam, "O işler öyle olmuyor" cevabını alınca ikili arasında tartışma çıktı.
Ruhsal bağışıklığı güçlü tutmak için 9 öneri
Ruhsal bağışıklığı güçlü tutmak için 9 öneri Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi’nden Uzman Klinik Psikolog ve Diyetisyen Merve Öz, ruhsal bağışıklığı güçlü tutmakla ilgili önemli bilgiler vererek, 9 öneride bulundu.
Yalnızlara kötü haber! Erken ölüm riski yüzde 14 oranında artıyor!
Yalnızlara kötü haber! Erken ölüm riski yüzde 14 oranında artıyor! Beş kıtada 2.2 milyon kişi ile yapılan çalışmaların derlendiği bilimsel araştırma, yalnızlığın erken ölüm riskini yaklaşık yüzde 14 artırdığını ortaya koydu. Yalnızlığa bağlı ölüm riskinde kanser yüzde 9 ile dikkat çekti.
Aşırı üzüntü duygusal yeme bozukluğu sebebi
Aşırı üzüntü duygusal yeme bozukluğu sebebi Kaygı, stres, sevinç, üzüntü gibi duyguların çok yoğun hissedildiği durumlarla başa çıkabilmek için yemek yeme ihtiyacı olarak tanımlanan duygusal yeme bozukluğunun sağlık açısından önemli sorunlar oluşturabileceğini söyleyen Uzman Klinik Psikolog Yaren Hamarat'tan açıklamalar...