ramazan ayı

Ramazan’da kilo almanın en önemli sebebi az su tüketmek
Ramazan’da kilo almanın en önemli sebebi az su tüketmek Uzmanlar Ramazan ayının huzur, ibadet, dinginlik, şükretmenin gerekliliği ve paylaşmanın önemini anlatan bir ay olması nedeniyle sofraları kurarken vücut sağlığının korunmasının da göz önünde bulundurulması gerektiğine işaret ediyor.
Emre Kınay RTÜK ile ilgili gerçeği açıkladı! Okuyanlar şoke oldu!
Emre Kınay RTÜK ile ilgili gerçeği açıkladı! Okuyanlar şoke oldu! Emre Kınay RTÜK'ün yapımcılara ramazan ayı nedeniyle özel bir uyarı gönderdiğini açıkladı.
Ramazanda dengeli beslenmek için bakanlıktan 'kalori' uygulaması
Ramazanda dengeli beslenmek için bakanlıktan 'kalori' uygulaması Tarım ve Orman Bakanlığı'nca yiyeceklerin kalori hesaplamaları için geliştirilen ve 2 ay önce hizmete sunulan cep telefonu uygulaması 'TürKomp', ramazan ayında yoğun talep gördü.
Ramazanda kefir tüketerek tokluğu artırmak mümkün
Ramazanda kefir tüketerek tokluğu artırmak mümkün Kefirin günlük beslenmede çok önemli bir süt ürünü olduğunu söyleyen Diyetisyen Aslıhan Kara, “Kefir yüksek besin değeri ve iyi bir protein kaynağı olduğu için ramazanda oruç tutarken uzun süren açlıklarda tok kalmamızı sağlamaktadır” dedi.
Uzmanından ramazan ayını sağlıklı ve kilo almadan geçirme tüyoları
Uzmanından ramazan ayını sağlıklı ve kilo almadan geçirme tüyoları Ramazan ayının oruç tutanlar için beslenme ve yaşam şeklinin değiştiği bir ay olduğunu belirten Beslenme ve Diyetetik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Sabiha Gonca Ünal, oruç tutan kişilerin sağlıklarını koruyabilmek için ramazan ayında nasıl beslenmeleri gerektiği hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Uzmanından uyarı: "Sahurdan hemen sonra yatmayın"
Uzmanından uyarı: "Sahurdan hemen sonra yatmayın" Medipol Mega Üniversite Hastanesi Gastroenteroloji Bölümünden Prof. Dr. Esin Korkut, sahurda mide sağlığını koruyacak önerilerde bulundu.
Avukat Yusuf Erikel: "Cumanız ve Ramazan ayınız mübarek olsun"
Avukat Yusuf Erikel: "Cumanız ve Ramazan ayınız mübarek olsun" Ergenekon davası avukatı Yusuf Erikel, mesleğindeki tartışmasız başarıları kadar güçlü kalemiyle de takdir topluyor.