Rekabet Kurumu


Sahibinden ve Trendyol için sözlü savunma tarihi belli oldu
Sahibinden ve Trendyol için sözlü savunma tarihi belli oldu Rekabet Kurumu, devam eden soruşturmalar kapsamında sahibinden.com ve Trendyol için sözlü savunmaların tarihini açıkladı.
Mahkemeden BİM'e kötü haber: Reddedildi!
Mahkemeden BİM'e kötü haber: Reddedildi! BİM zincir marketleri, Rekabet Kurumu'nun 2021 yılında şirkete kestiği cezalarla ilgili açıklama yaptı.
Rekabet Kurumu'ndan 'kırmızı et' açıklaması
Rekabet Kurumu'ndan 'kırmızı et' açıklaması Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, kırmızı et fiyatlarına ilişkin çalışmaların titizlikle sürüldüğünü belirterek açıklamalarda bulundu.
Rekabet Kurumu'ndan 'Google' ekonomik bütünlüğüne soruşturma!
Rekabet Kurumu'ndan 'Google' ekonomik bütünlüğüne soruşturma! Rekabet Kurumu, 'Alphabet Inc.', 'Google LLC', 'Google International LLC', 'Google Ireland Limited' ve 'Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti.' hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
Rekabet Kurumu'ndan Twitter'a ceza!
Rekabet Kurumu'ndan Twitter'a ceza! Elon Musk'ın Twitter'ı devralma işlemi ile ilgili, Rekabetin Korunması Hakkında Kanu'nuna uygunluğu konusunda başlatılan inceleme sonuçlandı. İşlemin onaylanması ancak Elon Musk'a idari para cezası kesilmesine karar verildi.
Rekabet Kurumu'ndan Google hakkında soruşturma
Rekabet Kurumu'ndan Google hakkında soruşturma Rekabet Kurumu, Google hakkında pazardaki hakim durumunu kötüye kullandığı gerekçesiyle soruşturma başlattı.
Rekabet Kurumu'ndan Whirlpool ve Vestel'e 'gizli anlaşma' soruşturması!
Rekabet Kurumu'ndan Whirlpool ve Vestel'e 'gizli anlaşma' soruşturması! Rekabet Kurumu, Türkiye pazarından çıkan ev aletleri firmasının, yetkili servis hizmetlerini gizli anlaşma ile başka firmaya devrettiği iddiası ile ilgili 2 firma hakkına soruşturma başlattı.