Rekabet Kurumu


Rekabet Kurulu'ndan Ak Gıda'ya soruşturma
Rekabet Kurulu'ndan Ak Gıda'ya soruşturma Rekabet Kurulu, 'İçim' markasının sahibi Ak Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırdı.
Kozmetik sektörüne rekabet soruşturması
Kozmetik sektörüne rekabet soruşturması Rekabet Kurulu, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri sektöründe faailyet gösteren 15 şirket için soruturma başlattı.
Rekabet Kurumu maç özetlerine ilişkin tedbir kararını uzattı
Rekabet Kurumu maç özetlerine ilişkin tedbir kararını uzattı Rekabet Kurumu, Türkiye Süper Ligi ve 1'inci Ligi maç özetlerinin tüm kanallarda aynı anda yayına verilmesine ilişkin geçen sezon uygulanan tedbirin 2023-2024 sezonunda da uygulanmasını kararlaştırdı.
Rekabet Kurumu, Nuh’un Ankara ve İs-Ra Gıda için kararını açıkladı
Rekabet Kurumu, Nuh’un Ankara ve İs-Ra Gıda için kararını açıkladı Rekabet Kurumu, Nuh’un Ankara ve İs-Ra Gıda hakkında para cezasına gerek olmadığına karar verdi.
Rekabet Kurumu'ndan 6 enerji şirketi hakkında soruşturma
Rekabet Kurumu'ndan 6 enerji şirketi hakkında soruşturma Rekabet Kurumu, aralarında Astor Enerji AŞ ve Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik AŞ’nin de ulunduğu altı enerji şirketi hakkında soruşturma açtı.
Rekabet Kurumu Başkanı'ndan flaş Trendyol açıklaması
Rekabet Kurumu Başkanı'ndan flaş Trendyol açıklaması Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, Trendyol'un rekabet ihlalelerine devam etmesi halinde günlük para cezasıyla karşı karşıya kalabileceğini söyledi.
Rekabet Kurumu 16 şirkete idari para cezası kesti
Rekabet Kurumu 16 şirkete idari para cezası kesti İşgücü piyasasına yönelik centilmenlik anlaşmaları nedeniyle bazı teşebbüsler hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı. Soruşturma sonucunda Türk Telekom'a 41 milyon lira, LC Waikiki'ye ise 59 milyon lira para cezası verildi.