Rekabet Kurumu


Rekabet Kurumu'ndan WhatsApp'a geçici tedbir kararı Rekabet Kurumu, WhatsApp'ın gizlilik ilkesi ve platform kullanım koşullarını değiştirmesiyle ilgili açtığı soruşturmada geçici tedbir kararı aldı.
Perakende yasası Kabine’de Zincir marketlerin pazar payının hızla arttığına dikkat çeken raporun ardından hazırlanan; perakende ticaretin kurallarını değiştirecek yasa taslağı Bakanlar Kurulu’nda görüşülecek.
Rekabet Kurumu zincir marketlere karşı düzenleme istedi Rekabet Kurumu, hızlı tüketim malları perakendeciliği sektöründe birkaç firmanın pazar payının hızla arttığına dikkat çekerek hükümete yasal düzenleme yapması ve bağımsız bir idari otorite kurması önerisinde bulundu.
Rekabet Kurumu'ndan ilaç devlerine ceza Rekabet Kurumu, ilaç şirketleri olan Roche ve Novartis'e Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4. maddesini ihlal ettiğinden dolayı idari para cezası verilmesine karar verdi.
İstanbul Barosu’ndan WhatsApp ve Facebook açıklaması Rekabet Kurulu, Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlattı ve WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğunu durdurdu.
Rekabet Kurulu Facebook ve WhatsApp hakkında soruşturma başlattı! Rekabet Kurulu Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlattı ve WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğunu durdurdu.
REKABET KURUMU'NDAN AK-KİM VE HİCRİ ERCİLİ ŞİRKETİNE DANIŞIKLI DÖVÜŞ CEZASI AKP dönemindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılı ihalesinde danışıklı hareket etmek suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiklerine oybirliği ile karar verildi.