Rekabet Kurumu

BİM'den '1 haftadır şeker yok' açıklaması
BİM'den '1 haftadır şeker yok' açıklaması Sosyal medyada bir süredir BİM market zincirinde 1 haftadır toz şeker ve küp şekerin bulunmadığı ve rafların boş kaldığı yönünde iddialar üzerine BİM'den açıklama yapıldı.
Rekabet Kurumu'ndan iki şirkete daha soruşturma
Rekabet Kurumu'ndan iki şirkete daha soruşturma Rekabet Kurumu, Mey İçki ve Fransız gözlük devi EssilorLuxottica’ya soruşturma açtı.
Cezalar sonrası Rekabet Kurumu'ndan yeni açıklama!
Cezalar sonrası Rekabet Kurumu'ndan yeni açıklama! Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, BİM, A101, CarrefourSA ve Migros'a verilen cezaların ardından dikkat çeken bir açıklama yaptı.
BİM’den tarihi cezaya ‘siyasi yönlendirme’ tepkisi
BİM’den tarihi cezaya ‘siyasi yönlendirme’ tepkisi Rekabet Kurumu'nun 958 milyon TL'lik tarihi ceza kestiği BİM'den sert tepki geldi. 'Siyasi yönlendirme' olduğuna işaret eden BİM, "'Fahiş fiyat' iddialarını indirim market zincirleriyle ilişkilendirmek amacıyla" cezaların verildiğini öne sürdü.
Rekabet Kurumu'nun cezasına Migros'tan itiraz!
Rekabet Kurumu'nun cezasına Migros'tan itiraz! Rekabet Kurumu, zincir marketlere yönelik soruşturmayı tamamladı. Buna göre, 5 büyük market ve 1 tedarikçiye idari para cezası verilmesine karar verildi. Ceza verilen markalardan fahiş fiyatlara itiraz açıklaması ilk olarak Migros'tan geldi.
Rekabet Kurumu’ndan 5 zincir markete ve yağ şirketine ceza
Rekabet Kurumu’ndan 5 zincir markete ve yağ şirketine ceza Rekabet Kurumu, BİM, CarrefourSA, Migros, A101 ve Şok'a toplamda 2,6 milyar TL idari para cezası verdi. Sıvı yağ şirketi Savola Gıda'ya da 22 milyon TL para cezası verildi.
Zincir marketlerin oyunu belgelendi
Zincir marketlerin oyunu belgelendi Rekabet Kurumu, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yakın takibe alacağız" dediği zincir marketlerle ilgili soruşturmasını tamamladı.