Sayıştay


Kürşat Ayvatoğlu Sayıştay raporundan da çıktı AKP Genel Merkezinde büro personeli olarak çalıştığı açıklanan ve lüks bir araç içinde uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüler üzerine 2 kez gözaltına alınan ve ev hapsi verilerek tutuklanma talebi kabul edilmeyen Kürşat Ayvatoğlu'nu Sayıştay bile durduramadı.
Sayıştay denetimi göstermelikmiş Kamu idarelerinin faaliyetlerini denetleyen Sayıştay’ın sorumluluğundaki kurumların yalnızca yüzde 14’ünü denetlediği ortaya çıktı.
Ziraat Bankası'nın milyonluk işleri Sayıştay'a takıldı! Ziraat Bankası, 2019 yılında toplam faturası 31.2 milyon lira olan 56 işi ihalesiz olarak verdi. Sayıştay, bankanın ihalesiz iş vermesinin kamu ihale mevzuatına aykırı olduğunu vurguladı.
Böyle satış ne görüldü, ne de duyuldu! Makina Kimya Endüstrisi (MKE) tarafından Jandarma Genel Komutanlığı’ndan devralınan hurda kamyonetlerin satışı, binek otomobil olarak yapıldı. Hurda kamyonetler otomobil olarak gösterilince KDV, yüzde 18 yerine yüzde 1 olarak kesildi.
Atatürk Orman Çiftliği günden güne yok oluyor! Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk Milleti’ne emaneti Ankara’daki Atatürk Orman Çiftliği’ndeki (AOÇ) kıyım Sayıştay raporlarıyla da belgelendi. 1925 yılında kurulan, 1937 yılında ‘korunması’ şartıyla Hazine’ye bağışlanan AOÇ arazisinin yarıya yakını kaybedildi.
TOBAŞ A.Ş. üye sayısını artırıp ceplerini doldurdu Sayıştay, TOBAŞ A.Ş.’nin yönetim kurulu üye sayısının, “ek mali katkı” sağlamak için iki katından fazla artırıldığını tespit etti.
AKP’li Belediyeden ihalesiz kıyak AKP’li Gaziosmanpaşa Belediyesi’ni denetleyen Sayıştay'dan çarpıcı rapor...