Sayıştay


Sayıştay ortaya çıkardı: Medipol'e büyük piyango vurdu!
Sayıştay ortaya çıkardı: Medipol'e büyük piyango vurdu! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu ve yaklaşık 20 yıl yönettiği Medipol grubuna, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden bir büyük ikramiye verildiği ortaya çıktı.
TÜİK teslim alınmayan bilgisayarlara 3 milyon TL ödemiş
TÜİK teslim alınmayan bilgisayarlara 3 milyon TL ödemiş Sayıştay'ın TÜİK'le ilgili 2020 denetim raporunda teslim alınmayan 500 bilgisayar için kurum tarafından kabul tutanağı düzenlendiği ve bilgisayarlara toplamda 2 milyon 955 bin 241 TL ödendiği tespit edildi.
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi zarar etmiş!
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi zarar etmiş! Sayıştay, Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Döner Sermaye İşletmesi'nin gelirlerinin giderlerini karşılayamadığını ve zarar ettiğini ortaya koydu.
Milli Piyango'dan bütçeye aktarılan tutar denetlenmedi
Milli Piyango'dan bütçeye aktarılan tutar denetlenmedi Sayıştay raporunda kamu iktisadi teşebbüsleri, Türkiye Jokey Kulübü, Milli Piyango İdaresi ve Spor Toto Teşkilatı tarafından bütçeye aktarılan tutarların denetlenmediği belirtildi.
Hayat pahalılığı sarayı da vurdu!
Hayat pahalılığı sarayı da vurdu! Cumhurbaşkanlığı’nın mutfaktan temizliğe, giyimden sağlığa kadar birçok kalemde yaptığı harcamalar yükseldi. Mutfak için 5.4, temizlik için 7 milyon TL ödendi. Sağlık giderleri 10 kat arttı.
Sayıştay'dan Ziya Selçuk’un bakan olduğu dönemle ilgili şok denetim raporu!
Sayıştay'dan Ziya Selçuk’un bakan olduğu dönemle ilgili şok denetim raporu! Milli Eğitim Bakanlığı'nın bazı ihaleleri ve atamaları usulsüz gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Yapılan denetimlerde piyasa fiyatının 3 - 4 kat fazlasına malzeme alımı yapıldığı belirlenirken, doğalgaz dağıtım şirketlerine 'güvence bedeli' adı altında milyonlarca lira ödendiği tespit edildi.
Türkiye Şeker Fabrikaları’nda masraf azalacağına arttı!
Türkiye Şeker Fabrikaları’nda masraf azalacağına arttı! Özelleştirilmesine rağmen 2018 ve 2019 yıllarını zararla kapatan Türkiye Şeker Fabrikaları’nda masraf azalacağına iki misline çıktı.