siyaset

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Yanık'tan görevi devraldı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Yanık'tan görevi devraldı Yeni kabinede Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Mahinur Özdemir Göktaş, Derya Yanık'tan görevi devraldı.
Bakan Koca: "Görevimizde yeni döneme başladık"
Bakan Koca: "Görevimizde yeni döneme başladık" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlık görevinde yeni döneme başladıklarını belirterek, önceliklerinin koruyucu sağlık hizmetleri olduğunu açıkladı.
Enerji Bakanlığı devir töreninde duygusal anlar yaşandı
Enerji Bakanlığı devir töreninde duygusal anlar yaşandı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Kabine'de Enerji Bakanlığı'na getirdiği Alparslan Bayraktar düzenlenen törenle görevi Fatih Dönmez'den devraldı. Basın toplantısında önemli mesajlar veren Bayraktar anne ve babasına teşekkür ederken boğazı düğümlendi. O anlar kameralara anbean yansıdı.
Dışişleri Bakanlığı'nda devir teslim töreni
Dışişleri Bakanlığı'nda devir teslim töreni Dışişleri Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Kabine'yi açıklamasının ardından Hakan Fidan, görevi Mevlüt Çavuşoğlu'ndan devraldı.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz görevi Fuat Oktay'dan devraldı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz görevi Fuat Oktay'dan devraldı Yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, görevi Fuat Oktay'dan devraldı.
TBMM'de yeni başkan seçimi
TBMM'de yeni başkan seçimi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 7 Haziran'da yeni Meclis başkanını seçmek için toplanacak.
İçişleri Bakanı Yerlikaya, Soylu'dan görevi devraldı
İçişleri Bakanı Yerlikaya, Soylu'dan görevi devraldı Yeni kabinede İçişleri Bakanı olan Ali Yerlikaya, Süleyman Soylu'dan görevi devraldı. Yerlikaya, "Mavi vatanımızın her bir damlası bize emanet. Milletimizin her bir ferdi bize emanet. Biz milletimizin emrindeyiz" dedi.