su kesintisi


Bodrum’da iki baraj kurudu! Turizm cennetinde büyük kriz
Bodrum’da iki baraj kurudu! Turizm cennetinde büyük kriz Dünyaca ünlü turizm ilçesi Bodrum’da 2 barajın kuruması nedeniyle bazı mahallere 10 gündür su verilemiyor. Mağdur olduklarını söyleyen vatandaşlar yetkililerden çözüm beklerken, Çırkan Mahalle Muhtarı Coşkun Ünlü kendisine ait tankerle, kuyulardan doldurduğu suyu vatandaşlara dağıtmaya devam ediyor.
Bodrum'da 24 saatlik su kesintisi!
Bodrum'da 24 saatlik su kesintisi! Muğla'nın turistik kenti Bodrum'un 26 noktasında, barajların su alımına kapatılmasının ardından 24 saatlik su kesintisi başladı.
Bodrum'a su veren ikinci baraj da kurudu
Bodrum'a su veren ikinci baraj da kurudu Bodrum’u besleyen Mumcular Barajı’nda su seviyesinin dip seviyeye ulaşmasının ardından baraj kapatıldı. Kenti besleyen bir diğer baraj olan Geyik Barajı’nda da su seviyesi yüzde 13’lerden dip seviyeye düştü. Bu kapsamda, Geyik Barajı’nın da perşembe günü kapatılacağı belirtildi.
Yağışlar barajları nasıl etkiledi?
Yağışlar barajları nasıl etkiledi? İstanbul''da 24 saatte etkili olan yağışta Arnavutköy'e 221,4 kilogram yağmurun düştüğü açıklandı. Yağışa rağmen barajlardaki doluluk oranı düne göre geriledi.
İstanbul'da barajlardaki doluluk oranı yüzde 25'in altına düştü
İstanbul'da barajlardaki doluluk oranı yüzde 25'in altına düştü İstanbul'da yağışsız geçen günlerin ardından barajlardaki doluluk oranı yüzde 25'in altına düştü.
İstanbul'daki aşırı yağışlar barajlardaki doluluk oranını artırdı mı?
İstanbul'daki aşırı yağışlar barajlardaki doluluk oranını artırdı mı? İstanbul’da Başakşehir, Arnavutköy ve Küçükçekmece'de etkili olan, can ve mal kaybına yol açan aşırı yağışlar barajlardaki doluluk oranını olumlu yönde etkiledi mi?
Trakya'da barajların doluluk oranı yüzde 35'e düştü!
Trakya'da barajların doluluk oranı yüzde 35'e düştü! Trakya'da, kuraklık ve kavurucu sıcaklar nedeniyle içme ve tarımsal alanda kullanılan 14 barajdaki ortalama doluluk oranı geçen yıla oranla yüzde 12 azalıp, yüzde 35'e düştü.