Süleyman Soylu

Metin Külünk'ten Sedat Peker sorusuna yanıt Sedat Peker'in iddialarının sorulduğu eski AK Parti milletvekili Metin Külünk, "Çalışmalarınızda başarılar diliyorum" yanıtını verdi.
Korkut Eken: "Peker ile Kıbrıs’a gittim, cinayetle alakam yok" Sedat Peker ve kardeşi Atilla Peker tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gazeteci-yazar Kutlu Adalı'yı öldürdüğü öne sürülen emekli yarbay Korkut Eken, konuştu. “O gazeteciyi tanıyorsam, biliyorsam şerefsizim. Öldürülmesiyle de alakam yok” dedi.
Fatih Altaylı yazdı: "Kesin bilgi... Yayalım" Usta kalem Fatih Altaylı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katıldığı canlı yayın programının arka planını yazdı.
Uğur Dündar: "Sorulara cevap veriyormuş gibi yaparak aslında geçiştirdi" Sözcü Gazetesi yazarı duayen gazeteci Uğur Dündar, KRT TV’de yayınlanan ‘Şimdiki Zaman’ programında Süleyman Soylu özel yayını değerlendirdi.
Ahmet Davutoğlu: "Süleyman Soylu alçakça iftira atıyor" Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Habertürk'te dile getirdiği iddiaların "külliyen yalan" olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sözde babaların racon kestiği Türkiye geride kaldı" Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkenin dört bir yanında türemiş, kerameti kendinden menkul, cafcaflı lakaplarla anılan sözde babaların racon kestiği Türkiye'yi hukuktan başka yöntemlerin geçerli olmadığı bir seviyeye getirdik" ifadelerini kullandı.
İsmail Saymaz: "Soylu yayına polis ordusuyla geldi" Habertürk'teki program için "tarihi fırsattı" diye belirten İsmail Saymaz, "Soylu, yayına kalabalık maiyeti ve polis ordusuyla geldi. Önüne dosyaları ve notları yerleştirildi. Soylu, 15 dakikalık bir girizgah için fırsat istedi" dedi.