turist

Turistleri taşıyan uçağın enkazına ulaşıldı
Turistleri taşıyan uçağın enkazına ulaşıldı Nepal'de dün 22 yolcu ve 3 mürettebatıyla kaybolan uçağın enkazına ulaşıldı. Yetkililer, şu ana kadar 14 cenazenin bulunduğunu, çalışmaların sürdüğünü duyurdu.
Dev kruvaziyer gemisi Kuşadası'na yanaştı
Dev kruvaziyer gemisi Kuşadası'na yanaştı Dünyanın en büyük 7 gemisinden biri olan kruvaziyer gemisi Odyssey of the Seas Kuşadası Limanı'na yanaştı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: "Suudi turist gelecek"
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: "Suudi turist gelecek" Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suudi kardeşlerimizin Türkiye'ye gelişi artacaktır. Bunu Muhammed Selman ile yaptığımız görüşmede de ele aldık. Ben turizm mevsiminin çok çok önemli geçeceğine inanıyorum" diye konuştu.
Gazeteci Mine Kırıkkanat'a tokatlı saldırı
Gazeteci Mine Kırıkkanat'a tokatlı saldırı İstanbul Kadıköy'de gazeteci Mine Kırıkkanat, tartıştığı turist çift tarafından darp edildi.
Turist kadın, kaldığı otelde ölü bulundu
Turist kadın, kaldığı otelde ölü bulundu Kuşadası'na kızı ve damadıyla tatile gelen 45 yaşındaki Bulgaristan uyruklu Nadya Borasova, kaldığı otel odasında ölü bulundu. Ölümü şüpheli bulunan kadının cesedi, ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Turistler için HES kodu karmaşası
Turistler için HES kodu karmaşası 1 Temmuz’da başlayan yeni normalleşme kararları çerçevesinde güncellenen Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ne göre, restoran, lokanta, kafe, pastane, börekçi gibi yeme içme işletmelerine gelen yerli ve yabancı müşteriye HES kodu sorma, maskeli oturmasını sağlama zorunluluğu getirildi.
Oteller 'ayakta kalmak için' açılış yapacak
Oteller 'ayakta kalmak için' açılış yapacak Sezon açılışını yaparak Temmuz'da 1 milyon Rus turiste hazırlanan turizm sektöründe sahil otelleri hareketlenirken, şehir otelleri ise Almanya ve İngiltere gibi ülkelerden gelecek kararı bekliyor.