zincir marketler


Zincir marketlerden soruşturma tepkisi
Zincir marketlerden soruşturma tepkisi Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Başkanı Galip Aykaç, zincir marketlere dönük ikinci soruşturmanın yürütüldüğünü açıklayan Rekabet Kurumu Başkanı'na tepki gösterdi.
Zincir marketlere ikinci soruşturma
Zincir marketlere ikinci soruşturma Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, zincir marketlere yönelik ilkinden daha büyük, ikinci bir soruşturmanın ilerlediğini, bu soruşturmada kartel ve yeniden fiyat belirleme iddialarının olduğunu söyledi. Küle, üç büyük grubun uzlaşma başvurularını reddettiklerini ise ilk kez açıkladı.
Zincir marketlere ikinci soruşturma
Zincir marketlere ikinci soruşturma Rekabet Kurulu Başkanı Birol Küle, 5 zincir market ve 17 tedarikçinin rekabeti ihlal edip etmediklerine ilişkin ikinci soruşturmanın raporunun 26 Nisan’da çıkacağını söyledi.
Fiyat düşürmeyene ağır yaptırım
Fiyat düşürmeyene ağır yaptırım Gıdada yüzde 1'e indirilen KDV'nin ayrıntıları netleşti. Fiyatlara bugün yansıması beklenen ürünler arasında bakliyat, beyaz ve kırmızı et ile bebek maması da bulunuyor.
Tüketici artık 'sahte indirimlerle' aldatılamayacak
Tüketici artık 'sahte indirimlerle' aldatılamayacak Ticari reklam ve haksız ticari uygulamalar yönetmeliğinde tüketicinin aldatılmasını önlemeye yönelik düzenlemeler yapıldı.
Mutfak ürünlerinde gramaj oyunu!
Mutfak ürünlerinde gramaj oyunu! Çikolata, çerezde görülen gramaj oyunu şimdi de bakliyatta başladı. Kurdaki düşüşle fiyat indirimi beklenirken paketler küçüldü. Bakliyatlar yarım kiloluk ambalaja konuldu. Vatandaşta 'fiyat düştü' algısı yaratıldı.
Zincir marketlere yeni kriterler yolda
Zincir marketlere yeni kriterler yolda Küçük ve orta ölçekli esnafın rekabette zorlandığı zincir marketlere ilişkin yeni kriterler belirlendi. Bir türlü yasalaştırılamayan Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun Taslağı, acil talepleri karşılayacak şekilde birkaç maddelik torba teklif hâlinde Meclis’e sunulacak.