zincir marketler


Market satışlarında gizli stok İstanbul'da bazı zincir marketler, fiyatı hızla yükselen ürünleri müşterilere sınırlı sayıda satmaya başladı. Gizli stokçuluk yaptığı belirtilen marketler, temel gıda ürünleri başta olmak üzere yağ, süt, un, şeker ve sigarada satışları sınırlandırdı.
Etiketler anlık değişiyor, market çalışanları yetişemiyor Her sabah işe, etiketleri değiştirmekle başlayan market çalışanları, bazı ürünlerin fiyatları gün içinde de değişmeye başlayınca çareyi etiketleri boş bırakmakta buldular.
Markette fiyat dolardan hızlı Marketlerin yüzde 60 gibi fahiş oranlarda kâr ile ürün sattıklarını ileri süren toptancı esnafı “Büyük depoları olan ‘zincir’ler, raflara ürün koymak istemiyor. Stokçuluk yapıyor, haksız kazançlar elde ediyorlar” diyor.
Rekabet Kurumu’ndan 5 zincir markete ve yağ şirketine ceza Rekabet Kurumu, BİM, CarrefourSA, Migros, A101 ve Şok'a toplamda 2,6 milyar TL idari para cezası verdi. Sıvı yağ şirketi Savola Gıda'ya da 22 milyon TL para cezası verildi.
Zincir marketlerin oyunu belgelendi Rekabet Kurumu, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yakın takibe alacağız" dediği zincir marketlerle ilgili soruşturmasını tamamladı.
Zincir marketlerde bazı ürünlerin satışı yasaklanabilir! AK Parti, uzun süredir gündemde olan Perakende Yasası’nın hazırlıklarını hızlandırdı. Çalışma kapsamında yeni açılacak zincir marketlerin, Amerika’daki gibi şehir merkezleri dışında çevre yolları üzerinde yapılması gündemde.
TESK Genel Başkanı: "Gramajda hile var" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gıda ürünlerindeki gramaj hilesi konusunda vatandaşları uyararak, “Piyasaları ve ceplerimizi doğrudan etkileyen bu etik dışı durumlara karşı uyanık olunmalı” ifadesini kullandı.