zincir marketler


Marketlerde fiyatlar ne zaman düşecek?
Marketlerde fiyatlar ne zaman düşecek? Türkiye'nin önde gelen gıda toptancı sitesi Gimat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Aydoğan, gerek üretim gerekse tedarik ve doğrudan lojistik süreçlerinde piyasada hiçbir aksaklık bulunmadığını belirtti.
İndirimin devamı maliyetlere bağlı
İndirimin devamı maliyetlere bağlı Vatandaşın kur indirimi talebi sonrası zincir marketler fiyatlarda indirime giderken gelecek için maliyet ve kur vurgusu yapıldı.
Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu, fırsatçı marketleri affetmedi!
Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu, fırsatçı marketleri affetmedi! Beyaz ve kırmızı et ile peynire ürün alış maliyetleri artmamasına rağmen % 20 zam yapan zincir marketler yakalandı. Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu, sebepsiz zam yapan 5 markete ceza kesti.
Demet Akalın marketlerin korkulu rüyası olacak
Demet Akalın marketlerin korkulu rüyası olacak Gündemle ilgili yaptığı paylaşımlarla sık sık adından söz ettiren şarkıcı Demet Akalın, bu sefer de dolardaki düşüşle alakalı paylaşımlar yaptı. Marketlerdeki fiyat artışlarına tepki gösteren şarkıcı, doların düşmesinin ardından "Sabah marketleri teftişe gidiyorum. Tüm fiyatlar aklımda" dedi.
Market satışlarında gizli stok
Market satışlarında gizli stok İstanbul'da bazı zincir marketler, fiyatı hızla yükselen ürünleri müşterilere sınırlı sayıda satmaya başladı. Gizli stokçuluk yaptığı belirtilen marketler, temel gıda ürünleri başta olmak üzere yağ, süt, un, şeker ve sigarada satışları sınırlandırdı.
Etiketler anlık değişiyor, market çalışanları yetişemiyor
Etiketler anlık değişiyor, market çalışanları yetişemiyor Her sabah işe, etiketleri değiştirmekle başlayan market çalışanları, bazı ürünlerin fiyatları gün içinde de değişmeye başlayınca çareyi etiketleri boş bırakmakta buldular.
Markette fiyat dolardan hızlı
Markette fiyat dolardan hızlı Marketlerin yüzde 60 gibi fahiş oranlarda kâr ile ürün sattıklarını ileri süren toptancı esnafı “Büyük depoları olan ‘zincir’ler, raflara ürün koymak istemiyor. Stokçuluk yapıyor, haksız kazançlar elde ediyorlar” diyor.