zincir marketler

Zincir marketlerin oyunu belgelendi
Zincir marketlerin oyunu belgelendi Rekabet Kurumu, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yakın takibe alacağız" dediği zincir marketlerle ilgili soruşturmasını tamamladı.
Zincir marketlerde bazı ürünlerin satışı yasaklanabilir!
Zincir marketlerde bazı ürünlerin satışı yasaklanabilir! AK Parti, uzun süredir gündemde olan Perakende Yasası’nın hazırlıklarını hızlandırdı. Çalışma kapsamında yeni açılacak zincir marketlerin, Amerika’daki gibi şehir merkezleri dışında çevre yolları üzerinde yapılması gündemde.
TESK Genel Başkanı: "Gramajda hile var"
TESK Genel Başkanı: "Gramajda hile var" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gıda ürünlerindeki gramaj hilesi konusunda vatandaşları uyararak, “Piyasaları ve ceplerimizi doğrudan etkileyen bu etik dışı durumlara karşı uyanık olunmalı” ifadesini kullandı.
Zincir marketlerde gramaj oyunu
Zincir marketlerde gramaj oyunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 5 büyük zincir marketle ilgili yaptığı açıklama sonrası, bu marketlere yönelik fahiş fiyat incelemesi başlatılırken, Ticaret Bakanlığı bir süre önce de vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine bu marketlere gramaj denetimi gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "5 zincir market piyasayı alt üst ediyor"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "5 zincir market piyasayı alt üst ediyor" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fahiş fiyat iddiaları hakkında yaptığı açıklamada “Bu beş tane zincir marketin topladığı ürünle piyasalar alt üst oluyor” ifadelerini kullandı. Bu açıklamanın ardından Borsa İstanbul'da işlem gören market hisseleri güne düşüşle başladı.
‘Zincir market’ düzenlemesi Meclis’e geliyor
‘Zincir market’ düzenlemesi Meclis’e geliyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzun süredir hazırlıkları süren zincir market ve AVM’lerle ilgili düzenlemenin hızlıca Meclis gündemine getirilmesi talimatını verdi.
'Pes' dedirten market hilesi!
'Pes' dedirten market hilesi! Market hilelerinin ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de rafta farklı, kasada farklı fiyat uygulanıyor. Vatandaşa “Fişlerinizi mutlaka kontrol edin” uyarısında bulunan uzmanlar, tüketici lehine olan fiyatın uygulanması gerektiğini vurguluyor.