Masumiyet dizisiyle ilgili flaş iddia!

Geçen çarşamba yayın hayatına başlayan Gold Film'in FOX için çektiği "Masumiyet" dizisi hem ekranda, hem de dijital dünyada büyük ilgi gördü.

Masumiyet dizisiyle ilgili flaş iddia!

Hülya Avşar, Mehmet Aslantuğ ve Deniz Çakır'ı buluşturan dizi Youtube'da 4 günde 4 milyon kez izlendi. İkinci bölümü merakla beklenen diziyle ilgili kulislerde bir de çarpıcı iddia dolaşıyor.

TV100'den Birsen Altuntaş'ın haberine göre "Masumiyet"te sevgilisi Ela'yı (İlayda Alişan) canavarca hislerle darp edip öldü sanarak çöpe atan zengin ailenin oğlu İlker karakterinin (Serkay Tütüncü) Cem Garipoğlu'nun hikâyesinden yola çıkılarak yazıldığı öne sürüldü. 

Masumiyet dizisiyle ilgili flaş iddia!

Oldukça varlıklı bir ailenin oğlu olan Cem Garipoğlu 2009 yılında 17 yaşındaki kız arkadaşı Münevver Karabulut'u öldürmüş; başını gövdesinden ayırdığı cesedi bir çöp konteynırına atmıştı.

Türkiye'yi ayağa kaldıran cinayetin ardından tutuklanıp cezaevine gönderilen Cem Garipoğlu 2014 yılında kendisini asarak intihar etmişti.

Ünlü senarist Sırma Yanık'ın ilk kod isimleri "Defne'nin Son Günü" ve "Yaşı 19" olan diziyi yazarken hafızalardan silinmeyen bu korkunç cinayetten esinlendiği konuşuluyor.

"Yasak Elma" dizisinin de daha önce cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden Feryal - Kemal Gülman'ın hikâyesinden yola çıkılarak yazıldığı ortaya çıkmıştı.