Meksika’da 7.6 büyüklüğünde deprem

Meksika Ulusal Deprem Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada, Meksika’nın Michoacan eyaleti açıklarında 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Amerika Birleşik Devletleri Jeoloji Araştırmaları Kurumu (USGS) ise depremin büyüklüğünü 7.6 olarak açıkladı.

Meksika’da 7.6 büyüklüğünde deprem

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), merkez üssü Michoacan eyaletine bağlı Aquila kentinin 37 kilometre güneydoğusu olan 7,6 büyüklüğündeki depremin yaklaşık 15 kilometre derinlikte meydana geldiğini duyurdu.

Sahile yakın bölgede meydana gelen deprem nedeniyle “tsunami tehdidi” uyarısı yapıldı.

Ulusal Sismoloji Ajansı'nın bildirdiğine göre; 1985 ve 2017 yıllarında yaşanan iki büyük depremin yıldönümünde Meksika'nın batısında 7.4 büyüklüğünde bir Deprem daha meydana geldi. Depremin şiddetiyle Mexico City'deki binaların sallandığı öğrenildi. Depremin merkez üssünün Pasifik kıyısındaki Michoacan Eyaleti olduğu açıklandı.

Öte yandan Meksika Ulusal Sismoloji Ajansı, depremin büyüklüğünün 7.4 olduğunu bildirirken, Amerika Birleşik Devletleri Jeoloji Araştırmaları Kurumu (USGS) depremin büyüklüğünü 7.6 olarak belirledi.

Başkent Mexico City'de bugün düzenlenen Ulusal Deprem Tatbikatı’ndan yaklaşık 45 dakika sonra meydana gelen depremle beraber yüzlerce insan tekrar sokaklara döküldü. 37 yaşındaki Karina Suarez, başkentte yaşadığı binayı tahliye ettikten sonra 'çok korktuğunu' dile getirdi.

Konular deprem Meksika