Meral Akşener'in HDP çıkışına, Can Ataklı'dan tepki!

Gazeteci Can Ataklı, İYİ Parti lideri Akşener'in "HDP'nin olduğu yerde ben olmam" çıkışının ardından "Vay efendim 'HDP'nin olduğu yerde ben olmam’ diyenler var. E hadi s... git o zaman Tayyip Erdoğan'a ver" açıklamasını yaptı.

Meral Akşener'in HDP çıkışına, Can Ataklı'dan tepki!

MedyaRadar'ın haberine göre İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün akşam HaberTürk'te Fatih Altaylı'nın sunumuyla ekranlara gelen Teke Tek programına konuk olmuş, dikkat çekici açıklamalarda bulunmuştu.

HDP'nin olduğu bir denklemde İYİ Parti'nin altılı masada yer almayacağını belirten Akşener, "Bir Kürt'ün evinde Güneydoğu'da kalmamış, hepsi Türk, HDP'nin o masada olmasını söyleyen bizi terbiye etmek isteyen bir kesim var. İYİ Parti'nin bu sistemin engeli olduğunu düşünüyorlar ise, onu da o masa kabul ediyorsa dolayısıyla biz kalkarız, HDP'yi oraya oturabilirler. Biz buna saygı duyarız. Ama biz orada, HDP olursa olmayız. HDP de zaten aynı şeyi söylüyor, onlar oradaysa biz olmayız diyorlar. Bunun sonuçta Türkiye'de yaşayan Kürtlere yönelik haksızlık olduğunu, tamamının HDP'li gibi bir çuvala doldurulmasının haksızlık olduğunu söylüyorum. Herkesin haddini bilmesi gerekiyor. PKK eşittir Kürtler olamaz" açıklamasını yapmıştı.

İYİ PARTİLİLER KOMPLEKSLİ

İYİ Partililerin kompleksli ve ahmak olduğunu söyleyen Ataklı, "Hiç kimse HDP ile iş birliği yap, onunla organik bağ kur, ortak hükümet kur' falan demiyor. HDP'nin de bakmayın öyle çıkıntı yaptığına… Adamlar haklı olarak da bakanlık da başbakanlık da cumhurbaşkanı da çıkarır. Teknik olarak doğru. HDP'lilerle de konuştum ben. Son izlenimlerimi de söyleyeyim hiç kimsenin derdi bakanlık vermezseniz desteklemem vs. değil." diye konuştu.

HDP'NİN AÇIKLADIĞI BEYANNAME...

HDP'nin geçtiğimiz yılın eylül ayında açıkladığı beyannameye vurgu yapan Ataklı, "11 tane maddesi var, bunların 9 tanesinde Türkiye'de anlaşmayacak kimse yok. 2 maddesinde ana dilde eğitim gibi tartışmalı konular var. Bunları direkt söylediğinizde rahatsız edebilir bir takım çevreleri ama oturup konuşulduğunda makul bir çözüm bulunabilir." dedi.

"E HADİ S... GİT O ZAMAN ERDOĞAN'A VER"

Akşener'in HDP açıklamasına tepki gösteren Can Ataklı, "Burada ahmakça, vay efendim HDP'nin olduğu yerde ben olmam diyenler var. E hadi s... git o zaman Tayyip Erdoğan'a ver." ifadelerini kullandı.


 

Ataklı haberin gündeme gelmesinin ardından sitemli bir açıklama yaptı:

 "Hakkımdaki başlığınız çok ayıp olmuş. İyi Parti'ye söylemiyorum ki o sözü. "CHP ve İyi Parti içindeki küçük gruplar HDP destek verirse biz oy vermeyiz diyor. O halde gidin AKP'ye verin" dedim." diyen Ataklı, “Ayrıca bu videoda söylediklerimi ilk kez söylemedim. Bugüne kadar en az 30 kere yazmış ve söylemişimdir. Saray medyası bugüne kadar söylediklerime sesini çıkaramıyordu. Bu sefer "git" sözünden önce duyulan "s" harfini "siktir git" diye tercüme etmişler. Ben anketlere bakarak değerlendirme yapıyorum. HDP'nin 6 milyon seçmenin rencide edilmemesi, dışlanmaması gerektiğini anlatıyorum. Konuşmamda "HDP ile yatağa gir denmiyor ki" dedikten sonra AKP'nin el altından HDP ile ilişki kurma çalışmalarını anlatıyorum. Hatta "HDP'ye önerim, çıkın AKP'yi desteklediğinizi açıklayın bakalım ne olacak, bugün size çok küfür eden saray medyasının anında en sevdikleri olacaksınız" bile diyorum. Saray medyasının açtığı bu linç kampanyasındaki asıl amaç İyi Parti seçmenini tahrik etmek ve beni hedef göstermek bu yolla 6'lı masaya nifak sokmak. Bunca yıldır bir mücadelenin içindeyim ve tek başımayım. Yayınlarınızı ilgiyle takip eden 46 yıllık bir gazeteci olarak beni bir kalemde harcamanıza gerçekten çok üzüldüm. Sizlerin 20 dakikalık bir konuşmadan, saray medyasının kesip biçtiği çok kısa bir bölüme itibar etmenize gerçekten Çok şaşırdım. Başarı dilekleriyle sevgiler selamlar” ifadelerini kullandı.