HDP


TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu toplandı TBMM Genel Kurulu’nda, Kızılay’ın deprem felaketinin yaşandığı bölgede çadır satması tartışmaları devam etti. AK Parti ve muhalefet partileri arasında sık sık tartışma yaşandı.
Flaş! AYM'den 'HDP' kararı
Flaş! AYM'den 'HDP' kararı Anayasa Mahkemesi, HDP’nin kapatılması istemli davada, dosyanın görüşülmesinin seçim sonrasına ertelenmesi talebini reddetti.
Evlat nöbetindeki anne: "Oğlum gel, teslim ol"
Evlat nöbetindeki anne: "Oğlum gel, teslim ol" Van'da, dağa kaçırılan çocukları için eylem yapan aileler, 53'üncü haftada da bir araya geldi. Eyleme oğlu Yunus için katılan Gülsen Alkan, "Bütün kardeşleri çok üzülüyor. Oğlum Yunus, neredesin? Gel yetiş bize gel teslim ol” diyerek gözyaşı döktü.
Hakkari'deki evlat nöbetinde 40'ıncı hafta
Hakkari'deki evlat nöbetinde 40'ıncı hafta Hakkari'de, çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin evlat nöbeti, 40’ıncı haftada da devam etti. Aileler, ellerinde Türk bayrakları ve çocuklarının fotoğraflarıyla slogan atarak, HDP İl Başkanlığı binasının önüne yürüdü.
32 HDP'li vekil için fezleke gönderildi
32 HDP'li vekil için fezleke gönderildi Adalet Bakanlığı, 39 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle hazırlanan 63 fezlekeyi tamamladı.
Meral Akşener'in HDP çıkışına, Can Ataklı'dan tepki!
Meral Akşener'in HDP çıkışına, Can Ataklı'dan tepki! Gazeteci Can Ataklı, İYİ Parti lideri Akşener'in "HDP'nin olduğu yerde ben olmam" çıkışının ardından "Vay efendim 'HDP'nin olduğu yerde ben olmam’ diyenler var. E hadi s... git o zaman Tayyip Erdoğan'a ver" açıklamasını yaptı.
Tanju Özcan HDP'ye kına gönderdi
Tanju Özcan HDP'ye kına gönderdi Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisiyle ilgili alınan “CHP’den 1 yıl süreyle ihraç” kararına tepki gösterdi. Kararda dahli olduğunu söylediği HDP’ye ise kına gönderdi.