Ömer Çelik: "Kiralarla ilgili şikayetleri yakından takip ediyoruz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Vatandaşlarımız müsterih olsunlar; kiralarla ilgili bize ilettikleri bütün şikayetleri yakından takip ediyoruz. Bu konudaki mücadelemizi, ivmesini artırarak ve etkisini genişleterek devam ettireceğiz" dedi.

Ömer Çelik: "Kiralarla ilgili şikayetleri yakından takip ediyoruz"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısını Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirdiklerini belirten Çelik, "Sayın Cumhurbaşkanımızın açılışta bir ifadeleri oldu; 'Bir seçim süreci bitti. Ama seçim defteri kapanmadı.' Yani bütün birimlerimiz, bütün teşkilatlarımız Cumhurbaşkanlığı seçimini kazandığımız 28 Mayıs'ın ertesi gününden itibaren Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği gibi yerel seçimlere dönük hazırlıklara başlamışlardır. Çünkü siyaset kesintisiz yapılan bir iştir. Vatandaşımızın beklediği hizmete hiçbir şekilde ara verilemez. Hizmet süreci hiçbir şekilde tatile sokulamaz. Dolayısıyla yerel seçimlere doğru giderken kendimizi daha çok anlatmak, daha iyi anlatmak, yerel seçim sürecine kadar öngördüğümüz hizmetleri, temasları daha güçlü bir şekilde yerine getirmek için kuvvetli bir şekilde bu temasları sürdüreceğiz" dedi.

'FETÖ'YLE İLGİLİ YENİ BİLGİLERE ULAŞILABİLECEK'

Terörle mücadeleye değinen Çelik, mücadelenin güçlü bir şekilde süreceğini vurgulayarak, "Hükümetlerimiz döneminde terörle mücadeleyi; anayasal düzenimizi, hukuk devletimizi, toplumumuzun huzurunu, kamu düzenini korumak açısından hassasiyetle yürüttük. İçişleri Bakanlığımız, Milli Savunma Bakanlığımız ve MİT Başkanlığımızın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda bu kararlı mücadelesi; PKK'dan FETÖ'ye, DEAŞ'dan diğer terör örgütlerine kadar bu mücadeleyi kapsamlı bir şekilde sürdüreceğimizin işaretidir. FETÖ ile ilgili yeni birtakım bilgilere ulaşılabilecek bir aşama elde edildi.  DEAŞ'la mücadele açısından bu yıl 582 operasyon gerçekleştirilmiştir. PKK'yla mücadele zaten çok güçlü bir şekilde devam etmektedir. Sınır ötesi operasyonlarda her zaman hassasiyetimizi koruyoruz" diye konuştu.

'VATANDAŞLARIMIZIN OLUMSUZ ETKİLENDİĞİNİN FARKINDAYIZ'

Türkiye'nin dünyadaki küresel ekonomik sorunlardan, pandemi ve Rusya-Ukrayna Savaşı'nın olumsuz etkilerinden ekonomik olarak etkilendiğini ve bunu vatandaşa ifade ettiklerini hatırlatan Çelik, "Seçim zamanında vatandaşlarımıza güçlü bir şekilde söyledik; bu tablodan vatandaşlarımızın ekonomik olarak olumsuz etkilendiğinin farkındayız. Ve bunları yine 'Cumhurbaşkanımızın dirayetli siyasetiyle, kadrolarımızla biz çözeceğiz. Hem enflasyonla hem de hayat pahalılığıyla ilgili sıkıntıları hem bu küresel gelişmelerden, pandemiden ve Rusya- Ukrayna Savaşı'ndan dolayı ortaya çıkan bu sıkıntıları gidermek için güçlü bir şekilde seçimden sonra bu mücadeleyi sürdüreceğiz' demiştik. Vatandaşlarımız şunda müsterih olsunlar; kiralarla ilgili olarak bize ilettikleri bütün şikayetleri yakından takip ediyoruz. Bu konudaki mücadelemizi, ivmesini artırarak ve etkisini genişleterek devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı.

'SİYASET TARTIŞMASINA DÖNMELERİNDE FAYDA VAR'

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çelik, bir gazetecinin, 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun CHP'deki değişimle alakalı söylemlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusuna, "Cumhuriyet Halk Partisi bir bakıma kurultaylar partisi. Partinin iç işleriyle ilgili konular bizi ilgilendirmez. Siyasetin gündemi açısından iki konu görüyorum; birincisi, genel başkan değişsin diyenlerin belki kendilerini de bu değişimin içine katmaları gerekir. İkincisi de değişim dediğiniz şey siyasal alanla ilgilidir. Şimdi tutmuşlar biyografiler üzerinden tartışıyorlar. Millet iradesine o gece en büyük saygısızlık yapıldı. Bu bir biyografi tartışması değil; bunun bir siyaset yapma biçimi tartışması olması gerekir. Sonuçta siyasetin sahibi millettir, vatandaştır. Siyasi partilerin sahipleri siyasi partilerin tabanlarıdır. Onların kararlarına kulak verilmesi esastır. Bugün yukarıda kim gitsin tartışması yapılıyor. Bu gerçek bir siyaset değildir. Onların biyografi tartışmasından çıkıp siyaset tartışmasına dönmelerinde fayda var. O kalmış, bu gitmiş bizim için fark etmez" dedi.

'AYM, ZAAF OLUŞTURACAK BİR KARAR ORTAYA KOYMUŞTUR'

Çelik, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) 'HDP'nin Hazine yardımına bloke konulması' talebini reddetmesiyle ilgili de, "Dünyanın çeşitli yerlerinde görüleceği gibi AYM kararlarında demokrasinin, kamu düzeninin, hukuk devletinin korunması için en güçlü tedbirler teröre karşı alınır. Terör, paylaştığımız bütün insani değerlerin düşmanıdır. 14 Mayıs'a giderken açıkça terörün Türk siyasi hayatına müdahalesi için açık beyanlarını gördük. AYM meşru hakları istismar ederek, kaynakları terör propagandasına dönük olan harcayan tutumlar karşısında herhangi bir şekilde değerlendirme yapmıyor. Değerlendirmelerde tek taraflı bakış açısı söz konusu oluyor. AYM bu kararıyla teröre karşı alınacak tedbirler açısından zaaf oluşturacak bir karar ortaya koymuştur. Bu karar demokrasinin terör karşısında kendini koruma refleksleri açısından zaaf oluşturacak bir karardır" ifadelerini kullandı.

Ömer Çelik: "Kiralarla ilgili şikayetleri yakından takip ediyoruz"

AK PARTİ'DE YENİ GÖREVLER BELLİ OLDU

Öte yandan AK Parti'deki görevlendirmelerle ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Ömer Çelik, Efkan Ala'nın Genel Başkanvekili, Zafer Sırakaya'nın Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Danışmanı, Mehmet Ali Zengin'in İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Yusuf Ziya Yılmaz'ın Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Danışmanı, Betül Sayan Kaya ve Kasım Gülpınar'ın ise Genel Başkan Danışmanı olarak görevlendirildiğini duyurdu. 

DHA