Samet Kaan Kuyucu: "Filmdeki Umut'u başta erkek sandım"

Serra Arıtürk, Samet Kaan Kuyucu ve Gürberk Polat’ı buluşturan "Güneşi Söndürmem Gerek" filmi dün vizyona girdi.

Samet Kaan Kuyucu: "Filmdeki Umut'u başta erkek sandım"

Emre Gül’ün satış rekorları kıran “Güneşi Söndürmem Gerek” adlı 3 kitabından uyarlanan “Güneşi Söndürmem Gerek” filmi genç kuşağın sevilen oyuncularını buluşturdu.

Sky Films ve ASC Films imzalı Kıbrıs’ta çekilen filmin başrol oyuncuları Serra Arıtürk, Samet Kaan Kuyucu ve Gürberk Polat; Birsen Altuntaş'ın youtube kanalına konuştu.


Samet Kaan Kuyucu: "Filmdeki Umut'u başta erkek sandım"


Filmin Umut’u Serra Arıtürk “Umut isminden çok memnunum. Değişik isimli bir karakter taşımak çok hoşuma gidiyor. Şu anda oynadığım ‘Taş, Kağıt, Makas’ dizisinde beraber oynadığım Ekin Koç’un karakterinin adı da Umut… Ona bazen Umut dediklerinde ben bakıyorum. Şu an film çok gündemde ve sürekli editler karşıma çıkıyor. Umut dediklerinde bazen ben bakıyorum” dedi.


Samet Kaan Kuyucu: "Filmdeki Umut'u başta erkek sandım" - Resim : 2


Hande Türkel’in yönetmen koltuğuna oturduğu “Güneşi Söndürmem Gerek” filminde Kerem karakterine hayat veren Samet Kaan Kuyucu ise “Ben kitabı okurken ilk 40 sayfada falan Umut’u erkek sandım” dedi. Söze giren Serra Arıtürk “İnsanların çok başına geliyormuş… Yazarımız Emre de bunu açıklamaya ihtiyacı hissetmiş. Yayınevlerini okuttuğunda insanları yarısına kadar Umut’u erkek sanarak okumuşlar” diye konuştu.Samet Kaan Kuyucu: "Filmdeki Umut'u başta erkek sandım" - Resim : 3


Filmde Umut’un en yakın arkadaşı Göktuğ Kaya’ya hayat veren Gürberk Polat da “Göktuğ karakterine çok ısındım, bir haftada 3 kitabı birden okudum” açıklamasını yaptı.