Saraçhane'den Taksim'e yürümek isteyen gruba polis müdahalesi

İstanbul Saraçhane Meydanı'nda 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısı ile erken saatlerde güvenlik önlemleri alındı.

Saraçhane'den Taksim'e yürümek isteyen gruba polis müdahalesi

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla kutlama yapılmasına izin verilmeyen Taksim Meydanı'nda 1 Mayıs'ı kutlamak isteyen konfederasyon, sendikalar, işçi grupları ve siyasi parti temsilcileri Saraçhane'de toplandı.

Alana girmek isteyen vatandaşlar, üst aramasından geçirildi. Valiliğin kararıyla yasaklanan Taksim Meydanı'na yürüyüş noktaları ise bariyerler ve TOMA araçlarıyla kapatıldı.


Saraçhane'den Taksim'e yürümek isteyen gruba polis müdahalesi


Bozdoğan Kemeri'nde polis adeta yığınak yaptı. TOMA ve bariyerlerle yol kesilirken çevredeki keskin nişancılar dikkat çekti.

Yüzlerce polis kemer çevresinde bekliyor.

SARAÇHANE'DEN TAKSİM'E YÜRÜMEK İSTEYEN GRUBA POLİS MÜDAHALESİ

Saraçhane Meydanı'nda toplanan sendilka ve meslek örgütü üyesi gruplar meydandan Bozdoğan Kemeri'ne yürüyüşe geçti. Bozdoğan Kemeri'nde güvenlik önlemi alan ve yolu bariyerlerle kapatan polis ekipleriyle sendika ve meslek örgütleri arasında gerginlik yaşandı. Polis ekipleri, ellerindeki bayraklarla slogan atarak Taksim Meydanı'na yürümek isteyen gruba müdahale etti.

Polis ekipleriyle grup üyeleri arasında arbede yaşandı.

SARAÇHANE'DE KALDIRIM TAŞI ATILAN ÇOK SAYIDA POLİS YARALANDI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle Saraçhane Meydanı'nda toplanan sendika ve meslek örgütü üyesi gruplar ile polis arasındaki arbede yaşandı.

Gruplar, kaldırım taşlarını sökerek polise attı.

Çok sayıda polis yaralanırken olay yerine ambulanslar çağrıldı.

DHA