Saygı Öztürk: "O ses kaydında bomba isim var"

Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk'ün bugünkü yazısı...

Anlaşılıyor ki konuşmalar hep kayda alınıyor. Gazeteci, eğer konuşmayı kayda alıyorsa biliniz ki söylediklerinizde bir hata yapılmaması içindir.  Yazılmak kaydıyla söylediğini inkara kalkışırsa, o zaman ses kaydı devreye giriyor, “Ama siz böyle demiştiniz. Ben de söylediklerinizi yazdım” dersiniz. Genelde teyp konuştuğumuz kişileri ürkütür. O yüzden aralarında benim de bulunduğum bazı meslektaşlarımız ses kaydı yerine not tutmayı tercih eder.

Mehmet Ağar'ı, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden bu yana tanıyorum. Bodrum Marinası ile ilgili olarak söylediklerini de not almıştım. Haberin yayımlanmasından bir gün sonra Ağar düzeltme yapma gereği duydu. Önüne gelene hakaret etmeyi alışkanlık haline getiren İçişleri Bakanı da, Ağar'ın söyledikleri için “Saygısız bir gazetecinin çarptırmasıdır” denilmesini çok arzu etti. Mehmet Ağar, ses kaydının olmadığını bile bile, “Saygı Öztürk söylediklerimi aynen yazdı. Kendisi namus erbabı bir gazetecidir” dedi.

O KONUŞMANIN İÇİNDE

SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz, kara para akladığı iddiasıyla açılan soruşturmadan çok Habertürk TV ana haber sunucusu ve programcısı Veyis Ateş'le yaptığı telefon konuşmasıyla gündemde.

Ocak ayının ilk haftasında SBK Holding'le ilgili operasyon yapılıyordu. Korkmaz ile Veyis Ateş arasındaki konuşma da o operasyon günlerine rastlıyor. Konuşmayı, Korkmaz kayda almış.

Korkmaz, 12 dakikalık ses kaydının 3 dakikalık bölümünü meslektaşımız Sevilay Yılman'a dinletmiş. İşte 10 milyon Euro istendiğine ilişkin konuşma, o üç dakikalık bölümde geçiyor. Peki başka isim var mı? Evet var. O da konuşmanın sonuna doğru patlıyor. Çünkü, ismi geçen bomba bir isim…O kişinin para olayının içinde olup olmadığını tabii ki biz bilemeyiz.

O İSİM BİLİNİYOR

Öncelikle belirteyim, meslektaşımız Veyis Ateş, gerçek olup olmadığını henüz bilmediğimiz bir iddiayla karşı karşıya. Açıklama yapmadı. Sessizliği “Yapmıştır, o yüzden konuşmuyor” kanaatinin yaygınlaşmasına neden oldu. Sezgin Baran Korkmaz'la uğraşan “Lobi”, “Klik” olduğunu bildiğine göre, Veyis Ateş, kimin adına 10 milyon Euro istediğini de biliyor. Veyis Ateş'in, Sezgin Baran Korkmaz'ın açıklamaları sonucu kamuoyu “Namussuzluk” yapanın kim ya da kimler olduğunu da öğrenmiş olacak.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!