Sezgin Baran Korkmaz'ın birlikte yemek yediği isim kim çıktı?

Medyadaki Sezgin Baran Korkmaz depremi yargıya da sıçradı. Sezgin Baran Korkmaz hakkında "Kara para aklama" soruşturmasının başladığı günlerde Ankara'da çekilen bir fotoğraf gündeme bomba gibi düştü.

Sezgin Baran Korkmaz'ın birlikte yemek yediği isim kim çıktı?

MedyaRadar'da yer alan Aykırı'nın haberine göre Ankara'nın tanınan restoranlarından biri olan Tavacı Recep Usta'da çekilen fotoğrafta Sezgin Baran Korkmaz ve Avukatı Mehmet Demir masada hararetli bir konuşma yapıyor.

Korkmaz'ın karşısında oturan kişi ise Yargıtay 7. Daire üyesi Tekman Savaş Nemli.

YARGITAY ÜYESİ OLDUĞUNU BİLMEDEN PAYLAŞTI

Fotoğrafı çeken ise AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Cengiz Aksan. Aksan sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta şu ifadeleri kullandı:

"Fotoğraf 24 Eylül 2020 tarihine ait. Yer Dikmen Vadisi Tavacı Recep Usta. Sezgin Baran Korkmaz karşısında oturan kişiyle hararetli bir diyalog içinde. O gün fotoğrafı paylaştığım Gazeteci arkadaşım @MustafaArst
SBK'nın kara para akladığını söylemişti ama bana mantıklı gelmemişti"

Sezgin Baran Korkmaz'ın birlikte yemek yediği isim kim çıktı?

GÖRÜŞMEDEN SONRA YASAKLAR KALKTI VE KAÇTI

Görüşmeden 3 ay sonra Sezgin Baran Korkmaz hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı ile mal varlığına tedbir konulması ve yurtdışına çıkış yasakları kaldırıldı.

Yasakların kaldırılması ile birlikte yüklü miktarda parayla birlikte yurtdışına çıkış yapan SBK şu anda ABD'nin talebiyle Avusturya'da tutuklu bulunuyor.

SBK'nın Türkiye'ye iade edilip edilmeyeceği belirsizliğini korurken, Utah Başsavcılığı SBK'nın kara para aklayarak edindiği mal varlıklarına el konulmasını Türkiye'den talep etti.