SBK Holding


Türkiye’nin Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili iade talebi onaylandı
Türkiye’nin Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili iade talebi onaylandı Avusturya'nın Wels Mahkemesi, Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili Türkiye'nin 'iade talebi'ni onayladı. Şimdi mahkeme, ABD'nin iade talebini inceliyor. O da onaylanırsa, Korkmaz'ın hangi ülkeye iade edileceğine Avusturya Adalet Bakanlığı karar verecek.
Sezgin Baran Korkmaz'ın nasıl yakalandığı ortaya çıktı!
Sezgin Baran Korkmaz'ın nasıl yakalandığı ortaya çıktı! Bugünkü köşesinde Sezgin Baran Korkmaz'ın nasıl yakalandığını anlatan Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, “Sezgin Baran Korkmaz iade edilecek diye titreyenler var” değerlendirmesinde bulundu.
Uğur Dündar: "SBK ve ortakları beş kuruş ödemeden Borajet’e nasıl çöktüler?"
Uğur Dündar: "SBK ve ortakları beş kuruş ödemeden Borajet’e nasıl çöktüler?" Sözcü Gazetesi yazarı Uğur Dündar, hakkında kara para aklama suçlaması olan firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’ın Borajet’e para ödemeden çöktüğünü yazdı.
Avusturya basınından SBK iddiası: "Pazarlıkla ABD'ye konuşacak"
Avusturya basınından SBK iddiası: "Pazarlıkla ABD'ye konuşacak" Sezgin Baran Korkmaz olayı, Avrupa basınının gündeminde. Avusturya’nın Der Standart gazetesi, "ABD 220 yıl ceza istiyor. Tüm varlığına el koyacak. Kurtulmak için, ABD’li müfettişlerle iş birliği yapıp ikinci Reza Zarrab olabilir. Bu Türk hükümeti için sinir bozucu" yorumunu yaptı.
İki kritik isim mahkemede anlattı: 'SBK o yalıyı nasıl aldı?'
İki kritik isim mahkemede anlattı: 'SBK o yalıyı nasıl aldı?' Alptekin Yılmaz, Avusturya'da tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz'ın Beylerbeyi’ndeki yalısının nasıl alındığını; Olessia Zoubkova ise ABD Hazinesi'ni 516 milyon dolar dolandırmakla suçlanan Jacop Kingston’dan 68 milyon TL’ye nasıl şirket satın aldığını anlattı.
Sezgin Baran Korkmaz dosyasının çok kritik 5 ayrıntısı ortaya çıktı
Sezgin Baran Korkmaz dosyasının çok kritik 5 ayrıntısı ortaya çıktı Kara para aklama suçuyla Avusturya'da yakalanan ve ABD ile Türkiye'nin de iadesini istediği Sezgin Baran Korkmaz'ın iade davası 5 Ağustos'a ertelendi. Fakat dosyanın çok özel bilgileri ortaya çıktı.
Sezgin Baran Korkmaz'ın hatırlı milletvekili kim?
Sezgin Baran Korkmaz'ın hatırlı milletvekili kim? SBK Holding'in kara para aklama suçundan tutuklanan sahibi Sezgin Baran Korkmaz'la ilgili kritik soruyu Aytunç Erkin, bugünkü yazısında sordu: "Kim bu Sezgin Baran Korkmaz'ı sisteme eklemleyen?"