Sezgin Baran Korkmaz’la ilgili bomba iddia!

ABD'ye teslim edilen ve hakkında 225 yıl hapis cezası istenen Sezgin Baran Korkmaz’la ilgili bomba bir iddia ortaya atıldı.

Sezgin Baran Korkmaz’la ilgili bomba iddia!

Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk, ABD'ye teslim edilen ve hakkında 225 yıl hapis cezası istenen Sezgin Baran Korkmaz’la ilgili bomba bir yazı kaleme aldı.

"Korkmaz'ın en büyük özelliği, zor durumda olan şirketleri almasıydı. Hatta o şirketlerin içinin boşaltılması için bazı üst düzey yöneticilerle işbirliği yapıldığı da hep söyleniyordu. Başka bir özelliği de hayırsever olmasıydı" ifadelerini kullanan Öztürk, yazısını şöyle sürdürdü:

Sezgin Baran Korkmaz'ın ilk gözaltına alınışı Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi'nin (KOM) eşgüdümünde gerçekleştirilmişti. Az önce hayırsever özelliğini belirttiğim Korkmaz'ın farklı bir özelliğini de bir yetkili şöyle anlattı:

“Sezgin Baran Korkmaz, rüşvet verdiği herkesi kayda almış. Sesli ve görüntülü kayıtları var. Korkmaz'ın, parasının FETÖ parası olma ihtimali üzerinde de durduk. Bu konuda da çalışma yapılıyordu. Ancak bir sonuç alınamamıştı. Hakkında farklı soruşturmalar yürütülüyordu. Ancak kara para aklama iddiasından dava açıldı. Hakkında 24 dava var.”

 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!..