Sigara içmek için az kalsın can alacaktı!

Kahvaltı yapmak için oturduğu mekânın kapalı alanında sigara içmek isteyen müşteri, işletme yetkilileri tarafından engellenince dehşet saçtı.

Sigara içmek için az kalsın can alacaktı!

Sabah Gazetesi'nden Atakan Irmak'ın haberine göre kahvaltı yapmak için oturduğu işletmenin kapalı alanında sigara içmek isteyen müşteri işletme sorumluları tarafından engellenince dehşet saçtı. Olay İstanbul Beyoğlu'nda meydana geldi. tekstil işçisi M.K., kahvaltı yapmak için işletmeye geldi. Bir süre sonra kahvaltısı biten genç adam kapalı mekânda sigara yaktı. İşletme sahibinin ağabeyi C.O., genç adamın yanına gelerek kapalı alanda sigara içmenin yasak olduğunu, bu nedenle sigarasını söndürmesini istedi.

KAPALI ALANDA SİGARA İÇMEYE ÇALIŞTI

Uyarıları ciddiye almayan M.K., kapalı mekanda yaktığı sigarayı içmeye devam ederek, 'Ben burada sigara içerim' diyerek cevap verdi. Mekânda sigara içilmesine müsaade etmeyen işletme yetkilileri genç adamı dışarı çıkardı. bu sırada öfkelenen M.K., işletme yetkililerine küfür ve tehditler savurarak uzaklaştı.

SİLAHLA DEHŞET SAÇTI

Bir süre sonra tekrar işletmeye gelen genç adam kasada duran Ş.O.'ya mekânın işletmecisini sordu. Ş.O., işletme sahibinin kendisi olduğunu söyleyince M.K., belinden çıkardığı silahla etrafa ateş etmeye başladı. Silahındaki mermiler bitince kaçmaya çalışan şüpheli Ş.O., tarafından yakalanarak etkisiz hale getirildi.

"SİGARA İÇİRMEDİKLERİ İÇİN ATEŞ ETTİM"

Olay yerine gelen emniyet güçleri tarafından gözaltına alınan şüpheli ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. Karakolda ifade veren M.K., sabahın erken saatlerinde kahvaltı yapmak için girdiği mekanda sigara içmek istediğini ancak işletme sahiplerinin izin vermediğini anlattı. İfadesinin devamında küfürler savurduğunu ve silahla ateş ettiğini söyleyen şüpheli yaptıklarından pişman olduğunu dile getirdi.

6,5 HAPSİ İSTENİYOR

İfadesinin ardından nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edilen şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonunda suçunu itiraf eden şüpheli hakkında 'Silahla Tehdit' ve 'Basit Yaralama' suçlarından 6,5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. Şüpheli ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıkacak.