Sosyal Lig Arena’nın ilk NFT koleksiyonu kısa süre içinde tükendi

Petrolig Games'in The Sandbox Metaverse’te yer alan oyunu Sosyal Lig Arena’nın ilk NFT koleksiyonu ‘Arena Spirit: Football Hat Collection’, NFT koleksiyonerleri tarafından büyük ilgi gördü. 24 parçadan oluşan koleksiyon, satışa sunulmasından kısa süre sonra tükendi.

Sosyal Lig Arena’nın ilk NFT koleksiyonu kısa süre içinde tükendi

3.5 milyon oyuncusu olan Petrol Ofisi Sosyal Lig'in yaratıcısı Petrolig Games, metaverse oyunu Sosyal Lig Arena’da ilk NFT koleksiyonunu yayınladı. Futbol tutkunlarına hitap eden ve futbol maskotları ve sembollerinden ilham alan animasyonlu NFT şapkalardan oluşan Arena Spirit: Football Hat Collection isimli koleksiyon, satışa sunulmasından kısa süre sonra tükendi.

KOLEKSİYON FUTBOLUN İKONİK UNSURLARINA HAYAT VERİYOR

Oyuncularını The Sandbox Metaverse'te yer alan bir futbol evrenine taşıyan Sosyal Lig Arena, Arena Spirit: Football Hat Collection ile futbolun ikonik öğeleri ve sembollerine hayat veriyor. Futbolun kraliyet tacı ‘Winged Majesty Hat’ yeşil sahalara asalet katarken ‘Jungle's King Hat’ vahşi bir aslanın gücü ve cesaretiyle rakiplerinize göz dağı veriyor. Sahada oyuncuların tarzını ve oyun keyfini artırmak için tasarlanan bu şapkalar, metaverse ve blok zinciri meraklıları ile koleksiyonerler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

“GÜNÜMÜZÜN TRENDLERİNE UYGUN OYUN VE PROJELER GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer, sadece mobil oyun üreten bir şirket olmanın ötesine geçtiklerini belirterek "Kısa süre önce The Sandbox Metaverse'te geliştirdiğimiz, Sosyal Lig'in metaverse yansıması olan Sosyal Lig Arena ile bu platformda bir oyunla yer alan ilk Türk oyun şirketi olduk. Satışa sunduğumuz ilk NFT koleksiyonu 'Arena Spirit: Football Hat Collection' ile yine futbolun birleştirici gücünden ilham aldık. Sosyal Lig Arena ile The Sandbox Metaverse'te hem oyuncuların hem de kripto ve blok zinciri meraklılarının ilgisini çekecek koleksiyon ve etkinlikler üzerinde çalışmalarımızı sürdürecek; farklı platformlarda günümüzün trendlerine uygun oyun ve projeler geliştirmeye devam edeceğiz."

SOSYAL LİG ARENA GERÇEK VE SANAL DÜNYALARI BULUŞTURUYOR

Sosyal Lig Arena, oyuncularını metaverse'te yer alan bir futbol evrenine götürüyor. Amatör olarak başlayan kariyerlerini, verilen görevleri yerine getirerek profesyonel futbolculuğa taşıyan oyuncular, yıldız bir oyuncu olmak için çabalıyor. Futbolu merkezine alan bir tema park olarak tasarlanan oyun; antik Roma Kolezyumu'ndan dev bir stadyuma kadar gerçekle sanalın birleştiği bir atmosfer yaratıyor.

Oyuncuları, bu devasa tema park içinde birbirinden ilginç mini oyunlar bekliyor.

DHA