Vatandaşlar isyanda: 'Duraklar ve otobüsler tıklım tıklım'

Salgın döneminde bile dolu olan otobüslerden ve yolcularla dolup taşan duraklardan şikayet eden vatandaşlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden otobüs seferlerine ayarlama yapmasını istiyor.

Vatandaşlar isyanda: 'Duraklar ve otobüsler tıklım tıklım'

Yeni Asır Gazetesi'nden Metin Burmalı'nın haberine göre İzmir'in her yerinde otobüslerin seyrek çalışması yüzünden duraklar yolcularla dolup taşıyor. Duraklarda yaşanan yoğunluk, haliyle otobüslerde de göze çarpıyor ve vatandaşlar iç içe yolculuk etmek zorunda kalıyor.

Vatandaşlar isyanda: 'Duraklar ve otobüsler tıklım tıklım'

Korona virüs salgınının sürdüğü, her gün 200'ün üzerinde insanın yaşamını yitirdiği dönemde İzmir Büyükşehir Belediyesi otobüs seferlerini sıklaştırmak yerine, duraklarda ve araçlarda yoğunluğa yol açacak şekilde seferler arasındaki süreyi açıyor.

Karşıyaka'da Dedebaşı durağından ve sabah saatlerinde işe giden vatandaşların kullandığı 912 numaralı Alsancak Gar otobüsünden çekilen fotoğraflar durumun vahametini gözler önüne seriyor.

Vatandaşlar özellikle işe gidiş ve geliş saatlerinde otobüslerin uzun aralıklarla gelmesi yüzünden hem zaman kaybettiklerini hem de dip dibe yolculuk etmek zorunda kaldıklarını belirterek, "Salgın henüz bitmedi. Buna rağmen mesafe kuralını ihlal etmek zorunda kalarak yolculuk ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden biraz olsun düşünceli ve duyarlı davranmalarını bekliyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdi.