ulaşım


İstanbul'un toplu ulaşım çilesi bitmek bilmiyor
İstanbul'un toplu ulaşım çilesi bitmek bilmiyor İstanbul'un toplu ulaşım çilesi bitmek bilmiyor. Her gün yanan, arızalanan ve yolda kalan otobüslerin ardından bu kez de ÜsküdarÇekmeköy metro hattında teknik arıza nedeniyle aksama meydana geldi.
"Ulaşımda Almanya modeli örnek alınsın" çağrısı
"Ulaşımda Almanya modeli örnek alınsın" çağrısı Akaryakıta günaşırı zam gelirken Türkiye'nin de Almanya gibi toplu taşımayı teşvik eden ucuz abonman uygulamasına geçmesi çağrısı yapıldı.
19 Mayıs'ta 3 hat ücretsiz hizmet verecek!
19 Mayıs'ta 3 hat ücretsiz hizmet verecek! Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Marmaray, Başkentray ve İZBAN trenlerinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla ücretsiz hizmet vereceğini duyurdu.
Otobüs bileti fiyatlarına zam
Otobüs bileti fiyatlarına zam Bayrampaşa Otogar’da bugünlerde bayram öncesi hareketliliği yaşanıyor.
Nilüfer: "Bende Marmaray'a hiç binmedim"
Nilüfer: "Bende Marmaray'a hiç binmedim" Türk Pop Müziği'nin büyük seslerinden Nilüfer, Ajda Pekkan'ın toplu ulaşım açıklamasına benzer bir itirafta bulundu. Önceki gün kızı Ayşe Nazlı ile Nişantaşı'nda görüntülenen Nilüfer, kendisinin de Marmaray'ı merak ettiğini söyledi.
Ulaştırma Bakanlığı'ndan İBB'nin zam talebinin reddine ilişkin açıklama
Ulaştırma Bakanlığı'ndan İBB'nin zam talebinin reddine ilişkin açıklama Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) ulaşımda zam talebinin UKOME tarafından reddedilmesine ilişkin yazılı bir açıklama yayımladı.
Taksim metro istasyonu hizmete kapatılacak
Taksim metro istasyonu hizmete kapatılacak Taksim metro istasyonu, Şişhane istasyonu İstiklal caddesi giriş ve çıkışı ile Taksim-Kabataş füniküler hattı bugün 13.00'ten itibaren hizmete kapatılacak.