ulaşım

Berrak Tüzünataç'ın İstanbul isyanına İBB sözcüsünden yanıt!
Berrak Tüzünataç'ın İstanbul isyanına İBB sözcüsünden yanıt! Berrak Tüzünataç'ın Twitter'da İstanbul isyanına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun'dan yanıt geldi.
Binlerce yolcunun beklediği tarih belli oldu
Binlerce yolcunun beklediği tarih belli oldu TCDD Taşımacılık, 1 yıl önce Corona virüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında bölgesel ve ana hat trenlerin seferlerini durdurmuştu.
İstanbul Havalimanı’nda yolcu sayısı Şubat ayında yüzde 66 azaldı
İstanbul Havalimanı’nda yolcu sayısı Şubat ayında yüzde 66 azaldı İstanbul Havalimanı’nda şubatta yolcu sayısı yıllık yüzde 66 düşüşle 3 milyon 329 bine geriledi. Yolcu trafiğine kapatılan İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yük trafiğindeki yüzde 32'lik artış dikkat çekti.
Ankara-İzmir YHT projesi hayata geçiyor
Ankara-İzmir YHT projesi hayata geçiyor İzmirliler uzun bir süredir sürüncemede kalan Ankara-İzmir hızlı tren projesi için hükümetten ilk adımı bekliyor. Projede ilk kazmalar vurulduğunda 11 bin kişiye iş kapısı aralanacak, tamamlandığında ise vatandaşın da esnafın da turizmcinin de yüzü gülecek.
Demet Akalın'ın metro paylaşımına İBB'den yanıt!
Demet Akalın'ın metro paylaşımına İBB'den yanıt! Ünlü şarkıcı Demet Akalın, sosyal medya hesabından metrodaki kalabalığın fotoğrafını paylaşarak,"Söylenecek çok şey var... Metrolar, otobüsler, uçaklar hınca hınç... Nereye kadar devam edecek?" diyerek isyan etmişti. Akalın'ın tepkisine İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan cevap geldi.
Avrasya Tüneli geçiş ücretine yine zam geliyor
Avrasya Tüneli geçiş ücretine yine zam geliyor Avrasya Tüneli’ne 1 Şubat’tan itibaren yüzde 20.8 zam geleceği tahmin ediliyor. Sözleşmeye göre yapılan hesaplamalara göre, tünelden tek yön geçiş ücreti 43.98 TL olacak. Devlet, verdiği araç geçiş garantisi nedeniyle şirkete sadece 2020 yılı için 472 milyon TL ödeyecek.
Taksicilerden Uber için yeni hamle
Taksicilerden Uber için yeni hamle Uber, 66 ülkede 700’den fazla şehirde günde 19 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan Uber’e Türkiye’de erişim engeli getirilmişti.