ulaşım

Taksim'in bitmeyen çilesi
Taksim'in bitmeyen çilesi Taksim’de metro ve otobüse giden yürüyen merdivenler herhangi bir arıza olmamasına rağmen çalıştırılmazken, yaşlı, çocuklu ve engelli vatandaşlar zor anlar yaşıyor...
Yüksek hızlı tren biletlerine bir zam daha
Yüksek hızlı tren biletlerine bir zam daha TCDD, yüksek hızlı tren biletlerine yüzde 30 daha zam yaptı. Böylece yüksek hızlı tren biletleri son 6 ayda 4 kez zamlanmış oldu. Yılbaşından bu yana Ankara-İstanbul bileti yüzde 132 zamlandı.
Otobüs firmaları kontak kapatabilir
Otobüs firmaları kontak kapatabilir Bilet gelirinin yakıt giderini karşılayamadığını belirten otobüs işletmecileri, ayakta kalmak için çözüm bekliyor. Aksi halde birçok sektörün etkileneceğine dikkat çekiyorlar.
İstanbul'un toplu ulaşım çilesi bitmek bilmiyor
İstanbul'un toplu ulaşım çilesi bitmek bilmiyor İstanbul'un toplu ulaşım çilesi bitmek bilmiyor. Her gün yanan, arızalanan ve yolda kalan otobüslerin ardından bu kez de ÜsküdarÇekmeköy metro hattında teknik arıza nedeniyle aksama meydana geldi.
"Ulaşımda Almanya modeli örnek alınsın" çağrısı
"Ulaşımda Almanya modeli örnek alınsın" çağrısı Akaryakıta günaşırı zam gelirken Türkiye'nin de Almanya gibi toplu taşımayı teşvik eden ucuz abonman uygulamasına geçmesi çağrısı yapıldı.
19 Mayıs'ta 3 hat ücretsiz hizmet verecek!
19 Mayıs'ta 3 hat ücretsiz hizmet verecek! Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Marmaray, Başkentray ve İZBAN trenlerinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla ücretsiz hizmet vereceğini duyurdu.
Otobüs bileti fiyatlarına zam
Otobüs bileti fiyatlarına zam Bayrampaşa Otogar’da bugünlerde bayram öncesi hareketliliği yaşanıyor.