Vebitcoin'de skandallar bitmiyor!

Gözaltına alınan CEO İlker Baş’ın eşi Güliz Baş’ın Eylül 2014’te sanal dolandırıcılığa karşı ‘Zenginler Kulübü’ kurduğu ortaya çıktı.

Sabah Gazetesi'nden Hayrettin Şaşmaz'ın haberine göre Vebitcoin skandallarına bir yenisi daha eklendi. Muğla merkezli kripto para borsası Vebitcoin internet sitesinden yayınladığı açıklamayla faaliyetlerini durdurduğunu açıklamış, ardından şirketin CEO'su İlker Baş gözaltına alınmıştı. Baş'ın daha önce yasa dışı bahis şebekesinin dört liderinden biri olduğu ortaya çıkmıştı.

BİR DE KULÜP KURMUŞ!

Bu skandallara bir yenisi daha eklendi. İlker Baş'ın eşi 'hanım ağa' lakaplı Güliz Baş'ın Eylül 2014'te, sanal dolandırıcılığa karşı 'Zenginler Kulübü' kurduğu ortaya çıktı. Güliz Baş verdiği bir röportajda, sosyal medyadaki İddaa dolandırıcılığını önlemek amacıyla 'Zenginler Kulübü'nü kurduklarını belirtti.

Öte yandan Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi'nce gözaltına alınan şirketin 'Baron' lakaplı CEO'su 41 yaşındaki İlker Baş, polisteki ifadesinde aylık gelirinin 1 milyon 500 bin lira civarında olduğunu söyledi.

Ayrıca CEO İlker Baş ve eşinin Corona virüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.