Corona virüs


Prof. Dr. Varol: "Yeni varyantta yüksek risk yok"
Prof. Dr. Varol: "Yeni varyantta yüksek risk yok" Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gamze Varol, yeni varyantta koronavirüsün ilk çıktığı gibi ağır hastalık tablosunun beklenmediğini belirtti.
Bakan Koca: "Eris varyantının bulaşıcılığı fazla, ancak ağır hastalık yapmıyor"
Bakan Koca: "Eris varyantının bulaşıcılığı fazla, ancak ağır hastalık yapmıyor" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Eris varyantının virülansı, yani hasta etme gücü daha düşük fakat bulaşıcılığı daha fazla. Bu dönemde hasta sayısının arttığını söyleyebiliriz. Fakat hastaneye yatış oranları oldukça düşük. Ağır hastalık yapmıyor. Daha hafif seyrediyor" dedi.
Prof. Dr. Şener: "Varyant, ülke genelinde vaka sayılarında artışa sebep olacak"
Prof. Dr. Şener: "Varyant, ülke genelinde vaka sayılarında artışa sebep olacak" Türkiye'de de görülen Covid-19'un Omicron varyantının alt türevi olan Eris'e (EG.5.1) ilişkin değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Alper Şener'den çarpıcı açıklamalar...
Nilüfer'den çok üzücü haber! Konserini de iptal etti
Nilüfer'den çok üzücü haber! Konserini de iptal etti Sanatçı Nilüfer, sosyal medya hesabından sağlık durumuna ilişkin bilgi verdi.
Prof. Dr. Vedat Turhan'dan çok önemli 'Eris varyantı' açıklaması
Prof. Dr. Vedat Turhan'dan çok önemli 'Eris varyantı' açıklaması Omicron varyantından sonra son zamanlarda Eris varyantının da adından sıkça söz ettirdiğini söyleyen Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı Prof. Dr. Vedat Turhan'dan önemli açıklamalar.
Bakan Koca: "Eris varyantı 9 kişide görüldü"
Bakan Koca: "Eris varyantı 9 kişide görüldü" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Eris varyantının Türkiye'de 9 kişide görüldüğünü duyurdu.
Bakan Koca açıkladı! Eris varyantı Türkiye'ye sıçradı mı?
Bakan Koca açıkladı! Eris varyantı Türkiye'ye sıçradı mı? Sosyal medya üzerinde COVID vakalarının arttığı iddialarını yalanlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ana kadar Türkiye’de Eris varyantının bulunmadığını söyledi.